3 kroki do regeneracji skóry po zimie

0
882
3 kroki do regeneracji skóry po zimie

Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna. Kiedy za oknem robi się coraz cieplej, a rośliny budzą się do życia, nasze myśli skupiają się zazwyczaj wokół sezonowych porządków. Pamiętajmy by w ferworze wielkich przygotowań do wiosny, znaleźć odrobinę czasu dla siebie i swojej skóry, która po zimie bardzo często jest przesuszona i osłabiona. Jak w trzech prostych krokach przywrócić cerze zdrowy i promienny wygląd? Podpowiadamy.

Złuszczanie

Po długiej zimie skóra twarzy jest poszarzała, zmęczona i pozbawiona blasku, dlatego też szczególną uwagę powinniśmy skupić na regularnym złuszczaniu martwego naskórka. Systematycznie wykonywany peeling w prosty i zarazem niezwykle skuteczny sposób na to by nasza cera stała się idealnie gładka, miękka i pełna blasku, a jej koloryt zostanie ujednolicony. Osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień powinny sięgać po delikatne peelingi enzymatyczne, które nie zawierają w sobie drobinek ścierających. Ich działanie polega na rozpuszczaniu wierzchniej warstwy naskórka.

Nawilżenie i regeneracja

Bardzo ważnym aspektem, jeżeli chodzi o pielęgnację skóry po zimie, jest przywrócenie jej dostatecznego poziomu nawilżenia. Niskie temperatury, zimny wiatr, ogrzewanie – wszystkie te czynniki są jedną z najczęstszych przyczyn nadmiernego przesuszenia się skóry. Produkty stosowane do codziennej pielęgnacji powinny być dopasowane nie tylko pod kątem rodzaju cery, ale przede wszystkim problemu, z jakim aktualnie zmaga się nasza skóra. Warto pamiętać tutaj również o tym, że tak naprawdę każda skóra potrzebuje nawilżenia – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z cerą mieszaną w kierunku tłustej, czy też suchą. Oprócz kremu warto zaopatrzyć się również w skoncentrowane serum o intensywnym działaniu regenerująco-odbudowującym, takie jak np. serum R-COCKTAIL marki Nanili.

Ochrona przed promieniami UV

Skóra po zimie jest niezwykle wrażliwa, przez co też bardziej podatna na różnego rodzaju uszkodzenia i podrażnienia. Choć wyższa temperatura oraz widok pierwszych promieni słońca zachęcają do długich spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu, to pamiętajmy o tym, że jest to odpowiednia chwila do wprowadzenia w codzienną rutynę pielęgnacyjną produktów z filtrami UV. Zastosowanie właściwie dopasowanej ochrony przeciwsłonecznej skutecznie zabezpieczy naszą cerę przed szkodliwym i nadmiernym działaniem promieni UV, które nie tylko przyspieszają procesy starzenia się komórek skóry, ale także sprzyjają rozwojowi chorób nowotworowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here