5 pomysłów na upominki dla gości weselnych

0
250
5 pomysłów na upominki dla gości weselnych

Ślub i wesele to wyjątkowy moment w życiu. Najczęściej spędza się go w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Wielu zaproszonych gości nieraz przyjeżdża z daleka, by wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu. Warto im za to jakoś podziękować. W ostatnim czasie popularne stały się drobne prezenty dla gości weselnych. Przedstawiamy pięć pomysłów na taki upominek.

Pyszne słodkości dla gości weselnych

Zdecydowanie najbardziej popularnym prezentem dla gości weselnych pozostają słodycze. Niewielka paczuszka łakoci umieszczona przy każdym miejscu w wynajętym domu weselnym to świetny, a jednocześnie skromny upominek, który na pewno każdego ucieszy. Słodycze przy tym wydają się upominkiem uniwersalnym. Nawet jeżeli ktoś za nimi sam nie przepada, to na pewno ktoś z jego rodziny chętnie się skusi. Wydaje się, że mała paczka ze słodyczami jest prezentem eleganckim, który będzie pasować do każdego przyjęcia weselnego. Takie słodycze oczywiście trzeba odpowiednio dobrać. Najlepiej sprawdzają się łakocie z górnej półki. Warto tu na pewno postawić na jakość, a nie na ilość. Można też rozważyć zastąpienie części słodyczy niewielkim słoiczkiem prawdziwego miodu, wysokiej jakości konfitury, czy podobnym przysmakiem. W dzisiejszych czasach dostęp do bardzo zróżnicowanych słodyczy sprawia, że organizatorzy ślubu z całą pewnością znajdą coś odpowiedniego dla swoich gości.

Kolorowe i aromatyczne świeczki

Jednym z częściej wybieranych prezentów są niewielkie, ładnie wykonane świeczki. Najczęściej umieszczone są w małych, ozdobnych słoiczkach pełniących jednocześnie rolę świeczników. Wspaniały zapach takich świeczek będzie później gościom przypominał miły czas spędzony na weselu. Do każdej świeczki dołączona może być karteczka z krótkim podziękowaniem albo kilka cukierków. Dobrym pomysłem są świeczki aromatyzowane, które dostępne są w ogromnej różnorodności zapachów. Można zdecydować się na świeczki wykonane z naturalnego wosku pszczelego, które dają ciepłe światło i nie potrzebują dodatkowych aromatów, by ładnie pachnieć.

Kartki z podziękowaniami

Dobrym prezentem dla gości weselnych może być sama kartka z podziękowaniami. Jeżeli jest ona wykonana bardzo starannie i cieszy oko estetycznym wzorem, to taka kartka może stać się swego rodzaju pamiątką z przyjęcia weselnego. Oczywiście, jeżeli do kartki nie mają być dołączone żadne inne upominki, to nie powinny mieć one formy małych bilecików z podziękowaniami, ale czegoś trochę większego. Dobrze sprawdzają się kartki w formie niewielkich książeczek, na których stronach może znaleźć się zdjęcie państwa młodych, wydrukowane specjalne, imienne podziękowania dla gości, czy zabawne, odnoszące się do ślubu i wesela wierszyki. Bardzo dobrym pomysłem jest dodatnie przez państwo młodych osobnej, ręcznie napisanej adnotacji na każdej kartce z osobna. Dzięki temu goście poczują, że dostali coś wyjątkowego, nad stworzeniem czego nowożeńcy spędzili trochę czasu. Oczywiście nie zawsze przygotowanie takich kartek wchodzi w grę. W takiej sytuacji do gotowej kartki warto dołączyć osobny upominek w postaci czegoś słodkiego.

Drobne dekoracje na prezent dla gości

Jako upominki dla gości sprawdzić się mogą również drobne dekoracje, które zawieszone na ścianie będą przypominać im chwile spędzone na weselu. Dekoracją taką może być mała ramka ze zdjęciem państwa młodych albo ze stylizowanym obrazkiem. W ramce takiej może znaleźć się też podziękowanie lub też dobre życzenia dla wszystkich tych, którzy zechcieli uświetnić ślub i przyjęcie weselne swoją obecnością. Może to być także ciekawa zawieszka albo inna dekoracja. Jeżeli wesele odbywa się niedługo przed jakimiś ważnymi świętami, to można też gościom sprezentować estetycznie wykonane dekoracje świąteczne.

Lokalne przysmaki dla gości weselnych

Goście weselni czasami przybywają z daleka. Nieraz jest to dla nich wyjątkowa okazja, żeby zapoznać się z lokalnymi zwyczajami, czy regionalną kuchnią. Ciekawym pomysłem na prezent jest więc wybranie czegoś lokalnego i unikatowego i użycie tego jako upominku dla gości na weselu. Może na przykład dana okolica słynie z pszczelarskich tradycji i wysokiej jakości miodów, ciekawych, nieznanych gdzie indziej słodyczy, tłoczonego tradycyjnymi metodami oleju, albo czegoś jeszcze bardziej interesującego. Warto to wykorzystać!

Organizowanie ślubów to trudne zadanie. Ogarnąć trzeba naprawdę bardzo dużo i często brak czasu na mniej istotne szczegóły. Dobrze jest jednak pamiętać o drobnych detalach. To właśnie od nich często zależy, czy wszystko uda się perfekcyjnie i czy finalnie goście będą zadowoleni. Warto zatem skorzystać z profesjonalnej pomocy konsultanta ślubnego. Czynicuda.pl – profesjonalny wedding planner, pomoże w organizacji całego wydarzenia i zadba o wszelkie szczegóły, także o wyjątkowe upominki dla zaproszonych gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here