Co kryje włos

0
2052

Włosy towarzyszą nam przez całe życie, a wraz z nimi zapisana jest nasza historia. Badając włos można stwierdzić bardzo wiele niezaprzeczanych faktów, a nawet odtworzyć historię życia danej osoby. Badanie włosów jest znane w diagnozowaniu medycznym jak i w kryminalistyce.

Twoje włosy są tym, co jesz

Badanie stanu włosa staje się coraz popularniejszym narzędziem, by poznać ogólną kondycję człowieka. Często nie wiadomo co jest przyczyną niektórych schorzeń, chorób, badania krwi nie wykazują żadnych nieprawidłowości. Ale badanie włosa to nie tylko ostatnie dni życia człowieka. Dzięki nim cofamy się w przeszłość o miesiące, a nawet lata. Dzięki temu możliwie jest odkrycie pewnych cyklicznych nieprawidłowości, a co więcej precyzyjne określenie ich źródła. Określa się zawartość pierwiastków, a dzięki temu łatwo stwierdzić, czy dana osoba nie jest po prostu słabo odżywiona. Co więcej, możliwe jest określenie jakie leczenie należy wdrożyć. Najczęściej leczenie opiera się po prostu na suplementacji, opracowaniu prawidłowej diety o działaniu leczniczym. Analiza włosa pozwala określić również jakimi schorzeniami może być obciążona dana osoba w przyszłości i jak tym tendencjom zapobiegać.

Precz z metalami ciężkimi

Metale ciężkie to coś, co każdy z nas posiada w swoim organizmie, ponieważ niestety w wyniku działań człowieka powszechnie znajdują się w wodzie, w glebie oraz w powietrzu. Dlatego tak ważne jest cykliczne, przeprowadzane przynajmniej raz w roku odtruwanie organizmu. Niestety lekarze niechętnie patrzą na dane objawy jako na wynik zatrucia metalami ciężkimi, szczególnie iż zlecone przez nich rutynowe badania krwi nie wykazują niczego podejrzanego. Jednak jeśli podejrzewamy u siebie nadmierne zatrucie metalami, to właśnie włosy są tym, co trzeba bezwzględnie zbadać. To dodatkowo dowód na to, że stężenie na przykład rtęci w organizmie rzeczywiście przekracza punkt krytyczny i organizm przestaje sobie radzić ich nadmiarem. Wówczas możliwie jest uzyskanie odpowiedniej recepty i jak najszybsze wdrożenie leczenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPostarzające fryzury
Następny artykułCzym różnią się kosmetyki profesjonalne od drogeryjnych?
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here