Co to jest K-beauty?

0
85
Co to jest K-beauty

Korean Beauty, w skrócie określana jako k-beauty to nic innego jak filozofia skupiająca się na zdrowiu, nawodnieniu skóry i najczęściej braku pigmentu. W swoich filarach opiera się na gładkiej i jasnej skórze, zdrowym wyglądzie, delikatnym makijażu (a nawet jego braku) i codziennych rytuałach pielęgnacyjnych wykorzystujących naturalne esencje. Trend na K-beauty z roku na rok rośnie, gdyż wiele kobiet zafascynowanych nieprzemijającą urodą Koreanek, pragnie wyglądać tak jak one – obserwując składy poszczególnych kosmetyków, jak również wnikliwie stosując się do zasad koreańskiej pielęgnacji.

Koreańskie kosmetyki – dlaczego warto po nie sięgnąć?

W filozofii K-beauty bardzo ważną rolę odgrywa wysoka jakość wykorzystywanych na co dzień kosmetyków. Ich skład musi obejmować naturalne składniki. Brak konserwantów, silnych substancji zapachowych i barwników sprawia, że są nie tylko bezpieczne dla alergików, ale przede wszystkim skoncentrowane na danym problemie i dopasowane do  indywidualnych potrzeb. Oprócz tego, że wykazują się rewolucyjną formułą zapewniającą młody i promienny wygląd skóry, to dodatkowo zachwycają interesującymi opakowaniami.

Od najmłodszych lat

Choć koreańska pielęgnacja twarzy jest wdrażana u Azjatek już od najmłodszych lat (i wielokrotnie utożsamiana na równi z myciem zębów), nic nie stoi na przeszkodzie, aby ideę K-beauty zacząć wprowadzać – także w późniejszym wieku. A wszystko to w myśl zasady: „lepiej późno niż wcale”.  Cały rytuał składa się z 5-10 czynności, które wykonuje się każdego dnia. Duże znaczenie odgrywają w nim nie tylko kosmetyki, ale przede wszystkim kolejność nakładania. Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z K-beauty nie muszą wykonywać wszystkich za jednym zamachem, ale w ściśle określonej kolejności.

K-beauty, czyli zasady koreańskiej pielęgnacji

Pierwszym etapem jest demakijaż z wykorzystaniem olejku roślinnego, który nie tylko usunie makijaż, zanieczyszczenia, nadmiar sebum czy pot, ale również pozostawi ją nawilżoną. Następnym krokiem jest ponowne oczyszczenie skóry kosmetykiem na bazie wody. Wszystko po to, aby uzyskać maksymalną pewność, że cera została pozbawiona jakichkolwiek pozostałości po makijażu. W dalszej kolejności ważne jest złuszczenie peelingiem (najlepiej enzymatycznym) oraz zastosowanie toniku lub hydrolatu dla przywrócenia odpowiedniego poziomu pH i tym samym przygotowania skóry do dalszych etapów pielęgnacyjnych. Następnym elementem wg K- beauty jest nawilżenie z użyciem esencji, nałożenie maseczki dostosowanej do problemów cery oraz ochrona delikatnej skóry wokół oczu. Dopiero na tak przygotowaną twarz aplikowany jest krem, który zatrzyma wszystkie dostarczone wcześniej składniki aktywne. Jeśli koreańską pielęgnację stosuje się rano, wówczas dodatkowym elementem jest ochrona przeciwsłoneczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here