Czego należy wymagać od dobrej karmy dla psa?

0
188
karmy dla psa

Widząc psa w dobrej kondycji, pełnego energii, z lśniącą sierścią i zdrowymi zębami możemy mieć pewność, że jest to zwierzę odpowiednio żywione. Co to znaczy w praktyce? Czy taki pies jest żywiony surowym mięsem? Czy podaje mu się zróżnicowane pokarmy, a może stosuje jedną, optymalnie dobraną karmę? Wiele firm zajmujących się komponowaniem pokarmów dla zwierząt (np. takich jak producent karm dla psów Biofeedzoo.pl) stara się, aby oferowane przez nie produkty były zbilansowane i zawierały zestaw najlepszych składników odżywczych dla czworonoga. Czy jednak każda karma jest dobra? Jak wybrać najlepszą?

Co to znaczy, że karma jest pełnoporcjowa?

Pies w odróżnieniu od człowieka nie wymaga częstej zmiany codziennej diety. Wręcz przeciwnie, wprowadzanie co chwilę nowych produktów do jadłospisu czworonoga może powodować u niego problemy trawienne. Stabilna dieta bazująca na produktach jednego producenta psiej karmy wydaje się znacznie lepsza. Warto jednak pamiętać, że taka karma musi być pełnowartościowa. Co to znaczy? Producent karm dla psów, który reklamuje swój produkt jako pełnowartościowy, musi być pewny, że jest on kompletny pod względem składników odżywczych, odpowiednio zbilansowany, strawny, bezpieczny dla zwierzęcia oraz smaczny. Dobra karma powinna zatem zawierać wszystkie substancje niezbędne dla psa w określonym wieku, w odpowiednich proporcjach, możliwie do przyswojenia. W jej składzie nie powinny znajdować się produkty niebezpieczne dla psa, a jej smak powinien pobudzać jego apetyt.

Jak wybrać odpowiednią karmę?

Współcześni producenci karmy dla psów czy kotów dbają o odpowiednie zbilansowanie swoich produktów, ale nie wszystkie ich składniki są przyswajane przez zwierzęta. Warto pamiętać, że psy to zwierzęta mięsożerne, a zatem stosowanie w ich diecie dużych ilości produktów pochodzenia roślinnego jest błędem. Dlatego przed zakupem konkretnego rodzaju karmy warto dokładnie przyjrzeć się jej etykiecie. Uczciwy producent karm dla psów umieści w tym miejscu dokładny wykaz jej części składowych. Im wyższa zawartość mięsa i produktów odzwierzęcych, tym z lepszej jakości karmą mamy do czynienia. Tanie produkty z marketów zwykle zwierają dużą ilość roślinnych wypełniaczy. Jeśli szukasz lepszej jakości produktu, dobrą podpowiedzią może być wybór pokarmu z dopiskiem bez glutenu.

Wartościowa karma dla psa powinna zaspokajać jego wszystkie potrzeby żywieniowe, a zatem powinna być produktem pełnoporcjowym. Ważne, by jej energetyczny bilans opierał się na składnikach przyswajanych przez zwierzę, a nie był pochodną stosowania tanich, roślinnych wypełniaczy, które nie powinny występować w dobrze zbilansowanej diecie. Poszukując takich produktów, warto przyjrzeć się dokładnie interesującej nas ofercie i postawić na taką, która wzbudzi nasze zaufanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here