Dbanie o skórę głowy

0
1210

Piękne włosy to nie tylko zasługa ich samych, ale przede wszystkim miejsca, z którego wyrastają, czyli skóry głowy. Większość szamponów, odżywek i innych kosmetyków największy efekt daje włosom, a w większości zapominamy o skórze głowy.

Skóra głowy też potrzebuje peelingu

Oczywistym jest, że aby twarz była piękna, trzeba złuszczać stary naskórek, ale mało komu przychodzi do głowy, by ten sam zabieg powtórzyć ze skórą skalpu. Jednak tak jak w każdym innym miejscu na ciele, także przykryta włosami skóra potrzebuje pielęgnacji jaką jest peeling oraz masaż. Zabiegi te złuszczają stary naskórek i odżywiają skórę głowy, przyśpieszając tym samym porost włosów i ich odżywienie. Peeling skóry głowy połączony z masażem wykonywać można na przykład za pomocą cukru trzcinowego, cukrowego lub kawy. Zaleca się używanie środków, które raczej łatwo będzie wypłukać z głowy, a jednocześnie nie zniszczą włosów. Na przykład złym pomysłem jest użycie soli. Taki masaż nie tylko wpływa pozytywnie na skórę głowy, ale pozwala również świetnie się relaksować i odprężyć. Na głowie znajduje się wiele punktów, które na to wpływają. Masaż jest świetnym rozwiązaniem na ból głowy zamiast tabletki przeciwbólowej.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy

Peeling skóry głowy może być połączony z dodatkiem kosmetyków. Przydatne jest olejowanie skóry głowy, czyli nałożenie na nią oleju, masaż, a po kilku godzinach zmycie pozostałych resztek. Na rynku dostępne są również wcierki i ampułki przeznaczone do osłabionych włosów, jakie znacząco wpływają na odżywienie cebulek włosów i ich odżywienie. Dbanie o skórę głowy to także ograniczenie zastosowania chemicznych środków, takich jak farb do włosów, nadmiernej ilości żeli, pianek do włosów. Jeśli jest ich za dużo, to są przyczyną podrażnienia skóry, jej zaczerwienienia, nawet reakcji alergicznych. Ponadto przez skórę głowy do organizmu bardzo łatwo dostają się niebezpieczne substancje, na przykład z lakieru do włosów formaldehyd, substancja grzybobójcza i konserwująca o działaniu rakotwórczym.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSposoby na przetłuszczające się włosy
Następny artykułJak prawidłowo suszyć włosy?
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here