Dlaczego mężczyźni farbują włosy?

0
3021
Dlaczego mężczyźni farbują włosy?

Nie jest częstym zjawiskiem farbowanie włosów przez mężczyzn. Jest wiele facetów, którzy podchodzą do tego, co mają na głowie na zasadzie, aby tylko to przyciąć czy uczesać. Dla wielu samo odwiedzanie fryzjera jest szczytem ich możliwości. Inni natomiast nawet go unikają, goląc się domowymi darmowymi sposobami na łyso lub za pomocą maszynek elektrycznych na fryzury typu: „7 milimetrów”, „3 milimetry” czy „12 milimetrów”. Oczywiście biorą się one z odpowiednich nakładek, które są stosowane przy goleniu się elektryczną maszynką do włosów.

Włosy to często temat tabu wśród facetów. Wielu z nich uznaje to, iż prawdziwy mężczyzna nie powinien w ogóle chodzić do fryzjera a jedyne dozwolone fryzury to albo bycie łysym, albo ścięcie na krótko jak wojsku. Możliwe, że taka stylistyka jest częsta we wszelkich męskich sportach typu kulturystyka czy sztuki walki. Jednak tam bierze się to z tego, iż jest to praktyczne, a nie dlatego że dane osoby lubią takie fryzury. Tak czy inaczej, niektórzy dobrze wyglądają w takich fryzurach. Wszystko zależy od człowieka, bo nie każdemu będzie pasowało, to samo co innej osobie. Wszak każdy z nas różni się od drugiego człowieka.

Samo chodzenie do fryzjera dla większości mężczyzn jest czymś normalnym. W obecnych czasach faceci są dumni także z noszenia swoich bród i pielęgnowania ich u ostatnio bardzo popularnych „barberów”. Jednak są jakieś niepisane granice tego, czego może dokonać mężczyzna, będąc u fryzjera. Z pewnością obcięcie się czy stylizacja fryzury jest całkowicie normalna. Właściwie ci faceci, którzy nie chodzą do specjalisty ze swoimi włosami, mogą być wyśmiewani przez tych, którzy chodzą do dobrych fryzjerów. Różnie z tym bywa i to wszystko zależy od środowiska. Z pewnością ławka pod blokiem nie jest miejscem, gdzie dobrze jest się chwalić chodzeniem do fryzjera męskiego. Natomiast wszędzie indziej będzie to raczej widziane jako coś porządnego i pozytywnego.

Mężczyźni coraz bardziej dbają o siebie i jest to fantastyczne zjawisko. O niebo łatwiej zadbanemu facetowi jest znaleźć kobietę swojego życia. Być może dlatego, że nie odrzuci ją jego nieestetyczny wygląd.

Jednak jest pewien temat tabu. Mianowicie chodzi tutaj o farbowanie włosów u mężczyzn. Tym raczej nie pochwalimy się wygodnie wśród męskiego grona bez narażania się na śmiechy i dziwne pytania. Oczywiście nie we wszystkich kręgach tak będzie, aczkolwiek większość facetów raczej dziwnie zareaguje na to, iż ktoś z ich paczki farbuje włosy u fryzjera.

Jednak istnieje możliwość męskiego farbowania włosów, które będzie zrozumiane przez innych. Głównie chodzi tutaj o zakład. Dla każdego mężczyzny zakład to święta rzecz. Jeśli się założyłeś, to musisz dotrzymać słowa. Tak robią faceci i to nie zależnie od tego, czy zakładałeś się świadomie, czy nie. Nikogo nie obchodzi fakt, iż dana osoba mogła być na przykład: za bardzo pijana, by zrozumieć konsekwencje danego zakładu. Każdy i tak będzie oczekiwać jego spełnienia. Tak to już w męskim świecie jest.

Więc jeśli ktoś będzie musiał zafarbować włosy, ponieważ przegrał zakład, to znajdzie on zrozumienie u innych facetów. Gdyż prawdziwy mężczyzna dotrzymuje danego słowa. Nawet kosztem tego, iż musi zafarbować później włosy na różowo i chodzić tak minimum przez miesiąc. Zakład to zakład i nie ma żadnych wymówek.

Farbowanie włosów u mężczyzn może być także dopuszczane w męskich gronie, szczególnie gdy mamy do czynienia z młodzieżą, która lubi poszaleć. Najczęściej można spotkać się z różnymi nietypowymi kolorami włosów w wakacje, kiedy młodzież odreagowuje długą naukę w szkole. Często też można spotkać na koncertach różnych członków subkultur, którzy także korzystają z farbowania włosów. Dobrym przykładem będą tutaj punki, którzy nie tylko mają niesamowite i ciekawe uczesanie (lub jego brak), ale także i często można zobaczyć ich włosy w naprawdę ciekawych barwach! Młodość musi się wyszaleć także nic dziwnego w tym, że farbuje ona włosy, by się jeszcze lepiej bawić lub by wyróżnić się z szarego tłumu. Farbowanie to dobry sposób na wyrażenie swojej oryginalności.

Farbowanie włosów u facetów jest także częste, gdy zaczynają oni siwieć. Nie tylko dzieje się to na starość, ale także i bywa, że mężczyźni w średnim wieku czy nawet młodzież zaczyna siwieć np. z powodu silnego stresu. Różnie z tym bywa. Tak czy inaczej, zwykle siwe włosy nie wyglądają najlepiej i wtedy farbowanie jest doskonałym sposobem, aby to zatuszować. Jest to coś normalnego, co robi wielu ludzi, by wyglądać schludnie. Jednak nie rozgaduje się raczej o tym na prawo i lewo. Siwienie nie jest czymś, czym mogliby się mężczyźni chwalić między sobą. Jest o wiele więcej ciekawszych tematów niż te dotyczące tego, co ma się na głowie. Czasami znacznie lepiej jest porozmawiać o tym, co jest w jej środku, a nie na zewnątrz.

Ogólnie farbowanie włosów wśród mężczyzn jest coraz bardziej popularne. Różne ciekawe stylizacje wymagają tego. Ludzie chcą wyglądać nietypowo, oryginalnie i dlatego sięgają po różne kolory włosów. Z pewnością za parę lat farbowanie włosów przez mężczyzn będzie czymś całkowicie dla nich normalnym jak poranne golenie twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here