Domowa apteczka a włosy

0
1585

Każdy ma w domu apteczkę z najpotrzebniejszymi przedmiotami do pierwszej pomocy, a także lekami niezbędnymi w przypadku bólu głowy czy przeziębienia. Niewielu z nas jednak wie, że mogą one być przydatne również w przypadku słabych włosów.

Aspiryna nie tylko na chorobę

Niektóre osoby już dawno odkryły potencjał kryjący się w aspirynie, jeśli chodzi o zastosowanie jej na włosy. Ma wiele zastosowań. Między innymi odkryto, że chroni kolor włosów farbowanych przed nadmiernym wypłukiwaniem się. Czyni włosy odporne na działanie chloru obecnej w wodzie kranowej. Innym sposobem użycia aspiryny jest zastosowanie jej na włosy jasne. Zarówno farbowane jak i naturalne blondynki zauważają, że ich włosy w kontakcie z chlorem robią się zielone. Aspiryna ochrania przed tym negatywnym działaniem. Oprócz tego aspiryna jest także polecana w walce z przetłuszczającymi się włosami, razem z octem.

Wazelina

Wazelina kosmetyczna to częsty bywalec domowej apteczki ze względu na to, że doskonale łagodzi ból związany z lekkimi poparzeniami. Ale przydaje się również na włosy. Łamliwe i suche końcówki powinny być zabezpieczane na przykład przed wejściem do wody na wakacjach. Warto wówczas użyć odrobiny wazeliny, która zabezpieczy włosy przed działaniem słońca i wody. Jednak nie należy zapominać również o dodatkowej pielęgnacji i odpowiedniej diecie.

Lek na jaskrę na porost włosów

Jaskra to niestety coraz bardziej powszechna choroba. Okazuje się, że lek o nazwie bimatoprost ma działanie zwiększające porost włosów, a nawet stymuluje odrastanie włosów w miejscu, z którego już wypadły! To wielka szansa dla osób borykających się z łysieniem, niezależnie od jego powodów. Większość łysiejących osób zyskuje szanse na bujne owłosienie nawet w średnim wieku. Lekarstwo będzie z pewnością przydatne również wszystkim borykającym się ze słabymi, wypadającymi garściami włosami. Wspomoże również osoby, które przeszły chemioterapię i chcą jak najszybciej odzyskać dawny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here