Farbowanie włosów

0
382
Farbowanie włosów

Dla wielu kobiet włosy są bardzo ważne. Stanowią one istotną część urody, szczególnie jeśli są zadbane, lśniące i zdrowe. Nie muszą być długie, by być prawdziwą ozdobą. Niektórym kobietom bardzo pasują krótkie fryzury. Jeśli przesadziłyśmy ze stylizacją warto podciąć włosy nawet jeśli wiąże się to z noszeniem naprawdę krótkiej fryzurki. Czasem do dużego zniszczenia dochodzi po inwazyjnej koloryzacji, zwłaszcza przy rozjaśnianiu.

Farbowanie włosów nie jest całkiem proste, zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy doświadczenia i nie wiemy jak się za to zabrać. Dobrze jest dlatego w niektórych przypadkach iść do fryzjera, jeśli chcemy dobrze wyglądać. Samodzielne rozjaśnianie włosów warunkach domowych grozi pojawieniem się żółtych odcieni. Nie będzie wyglądało to dobrze. Najlepiej jak najszybciej usunąć taki efekt koloryzacji przez nałożenie innej farby, która przytłumi ten efekt. Wiąże się to jednak z tym, ze włosy mogą poczuć się mocno obciążone i odmówią posłuszeństwa. Reakcją na takie zabiegi jest czasami, że włos ciągnie się jak guma, oznacza to, że stracił swoją zdrową strukturę.

Farbowanie żółtych włosów nie jest łatwe, trzeba być ostrożnym przy nakładaniu kolejnej farby i nie zostawiać je zbyt długo na włosach, jak dojdzie do przepalenia, możliwy jest wyżej opisany efekt.
W takich sytuacjach mamy efekt odwrotny do zamierzonego. Chciałyśmy poprawić swoją urodę, wydałyśmy pieniądze, a jeszcze popsułyśmy sobie drogocenne kosmyki.

O włosy należy dbać. Dobrze jest wiedzieć, czego potrzebują. Można powiedzieć, że każdy włos jest inny. Jedna posiadaczka prostych włosów, może narzekać na to, że nie chcą się układać i szybko się przetłuszczają, inne właścicielka prostych włosów uwielbia je ponieważ nie przetłuszczają się ponad miarę i świetnie się układają. Tak samo przy włosach kręconych. Może się zdarzyć, że loki są bardzo estetyczne i wyglądają jak spiralki, nie potrzebują dużo czasu na to, żeby wyschnąć, a inne kręcone włosy wręcz odwrotnie. Natura jest bardzo różnorodna i każdego obdarowuje zróżnicowanym kodem genetycznym.

Dzięki temu możemy cieszyć się indywidualnością. Każdy z nas jest posiadaczem niepowtarzalnych tkanek i organizmów, które dodatkowo potrafią się regenerować. To wielkie szczęście, że zostaliśmy tak stworzeni, że nasze włosy mają zdolność odrastania, gdyby tak nie było ich stan byłby kiepski.

Trzeba też dobrze się odżywiać i dostarczać organizmowi witaminy i minerały, które są mu potrzebne, żeby włosy pobrały sobie to, co jest ważne dla ich wzrostu.

Warto jest się zastanowić, dlaczego chcemy farbować włosy, czy chodzi o to, żeby ukryć siwe włosy, czy o to, że przyzwyczailiśmy się do ciągłych zmian wizerunku, a może o to, że lubimy zajmować się sobą i zaprzestanie farbowania uznałybyśmy za równoznaczne z zaprzestaniem dbania o siebie. Niezależnie od tego jaki jest powód farbowania, warto się zastanowić, czy nie byłoby dobrze ograniczyć koloryzacji. Wiemy już, jak jest ona szkodliwa dla włosów, może dobrym rozwiązaniem będzie ograniczenie jej do trzech razy w roku. Jeśli włosy szybko odrastają i widać duży odrost, może wydawać się to niemożliwe.
Odrosty kiepsko wyglądają i wiele kobiet źle się w nich czuje, dlatego z ulgą sięgają po farbę.

Jeśli jednak zdołamy przetrwać ten dyskomfort związany z odrostami, może uda nam się wrócić do naturalnego koloru i co jakiś czas pozwalać sobie tylko na delikatną zmianę odcienia, albo pasemka, które tak niszczą, bo nie obejmują całych włosów, ale tylko ich część.

Dobrym rozwiązaniem jest zacząć prawdziwą pielęgnację, dzięki środkom, które dała nam natura. Bardzo pomocne może być olejowanie włosów, olejami dostępnymi na rynku. Oleje nie są drogie. Ważne, aby były nierafinowane. Dobre rezultaty daje również oliwa z oliwek. Niektóre rodzaje włosów uwielbiają tę formę pielęgnacji. Zdają się wypijać olej po normalnym umyciu włosów, po takim zabiegu lśnią i są piękne, lepiej się też układają.

Jeśli więc okazało się, że nasze włosy po farbowaniu są żółte, trzeba jakoś przygasić ten kolor, bo raczej nikt w takich barwach nie wygląda dobrze i poczekać aż odrosną. Dobrą alternatywą może okazać się srebrzyk do włosów, który nada im zimny odcień. Chodzi o to, że żółty jest odcieniem ciepłym, dlatego potrzebne jest, tak bardzo nadanie włosom chłodniejszej barwy. Zawsze można również liczyć na pomoc fryzjera.

Włosy to szeroki temat. Mało która kobieta w 100 % zadowolona jest ze swoich kosmyków. Najważniejszą jednak dobrą informacją jest to, ze nie wypadają i warto dbać o to aby jak najdłużej były w dobrej formie i było ich jak najwięcej. Dobrym preparatem, który od wieków jest stosowany przez kobiety w celu regeneracji włosów jest pokrzywa i wyciąg ze skrzypu polnego. Można oczywiście przyjmować je w tabletkach, ale o ile to możliwe, warto samodzielnie nazbierać tych ziół, z dala od ruchliwych ulic, zwykle rosną na polach. Można samodzielnie zaparzyć sobie i wypić taki wywar. Jeśli będziemy robić to systematycznie, włosy na pewno się nam odwdzięczą pięknym blaskiem i witalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here