Farbowanie włosów henną – zalety i wady

0
1347
Farbowanie włosów henną - zalety i wady

Dawniej kobiety czy nawet młode dziewczyny potrafiły farbować swoje włosy bez opamiętania i dosłownie bez przerwy. Gdy tylko miały gorszy humor lub ktoś skrytykował ich wygląd, od razu podczas powrotu do domu wstępowały do osiedlowych drogerii i sięgały w nich po efektywne preparaty koloryzujące, byleby tylko już w swoim mieszkaniu zapewnić sobie kompletną metamorfozę i następnego dnia pokazać się wszystkim w swojej nowej odsłonie. Dziś te najpopularniejsze środki koloryzujące, wypełnione całą masą chemicznych substancji, przestały być jednak aż tak popularne. Oczywiście niektóre kobiety dalej je kupują, ale te, które jednocześnie nie chcą niszczyć swoich włosów, wolą sięgać po coś takiego, czym jest henna grafitowa. Różnego typu henny stały się fantastyczną alternatywą dla klasycznych i standardowych farb do włosów. Teraz sięgają po nie dosłownie wszystkie kobiety i chwalą sobie je za to, że to one nie niszczą ich kosmyków. Unikają w ten sposób stosowania wątpliwej jakości farb, wypełnionych ogromną ilością chemicznych i nikomu niepotrzebnych dodatków. Henna daje zresztą niesamowite efekty, dlatego na pewno warto przynajmniej raz po nią sięgnąć i samemu sprawdzić, czy jest ona rzeczywiście w stanie zastąpić normalną i tradycyjną farbę do włosów.

Zanim przejdziemy do omawiania wad tych naturalnych produktów koloryzacyjnych, zajmijmy się ich zaletami, których jest oczywiście zdecydowanie więcej. Każda kobieta jest w stanie je wyznaczyć i przynajmniej kilka z nich wymienić, nawet jeśli nigdy wcześniej nie zastępowała swojej farby naturalnymi preparatami koloryzującymi. Bo henna właśnie do tej grupy produktów należy. Jest w pełni naturalna, dlatego też w jej składzie na próżno szukać jakichkolwiek chemicznych i zbędnych dodatków. One po prostu w niej nie występują! Skład henny jest prosty i w stu procentach naturalny. Brak chemicznych dodatków to natomiast doskonały znak dla samych włosów. Dzięki temu, że henna grafitowa nie zawiera takich substancji, jest ona w stanie w sposób nieinwazyjny i bezpieczny zmienić kolor całych włosów. Nie szkodzi im i nie niszczy ich tak samo jak klasyczne i standardowe farby. Może nawet odrobinę je wypielęgnować, nadając im przede wszystkim fantastycznego połysku i zauważalnego blasku. Niektóre kobiety stosuję hennę tylko i wyłącznie po to, by odświeżyć swój kolor i zapewnić mu bardziej intensywny wygląd. To produkt o wielowymiarowym działaniu – koloryzuje i pielęgnuje jednocześnie.

Naturalnymi produktami koloryzacyjnymi na pewno zainteresują się te kobiety, które zmagają się z problemem mocno przesuszonych włosów. Mimo iż chciałyby je teraz zafarbować, wiedzą, że jeśli tylko po raz kolejny nałożą na ich powierzchnię sztuczną farbę, pogorszą tylko ich ogólną strukturę i tym samym sam ich wygląd. Czy zatem naturalna wersja normalnej farby jest w stanie zapobiec przesuszaniu się włosów? Niestety nie do końca. Nawet taka henna o najprostszym i najbezpieczniejszym składzie może częściowo niszczyć kosmyki, zwłaszcza te cienkie i dość delikatne. Poziom zniszczeń zależeć będzie tutaj od samego rodzaju włosów. Im bardziej delikatnie i przesuszone one są, tym gorzej zadziała na nie każda farba czy chociażby henna. Jest to tak naprawdę jedna z nielicznych wad tego naturalnego produktu koloryzującego. Mimo iż niektórzy twierdzą, że jest on całkowicie bezpieczny dla włosów, nie mają tutaj niestety racji. Nawet henna potrafi je zniszczyć i to dość poważnie, jeżeli jest stosowana częściej niż raz na kilka miesięcy. Posiadaczki suchych, połamanych i rozdwojonych kosmyków nawet na nią powinny niestety uważać. Jedyny plus henny jest taki, że raczej rzadko kiedy powoduje ona wypadanie włosów. Jeżeli więc kobieta właśnie z tą przypadłością ma problem i ze względu na nią nie chce farbować swoich włosów, u niej henna powinna świetnie się sprawdzić.

Henna nie działa także na każdy odcień włosów. Zwłaszcza brunetki czy bardzo ciemne szatynki mogą nie uzyskać z jej pomocą odpowiednich efektów. O ile taka henna grafitowa zdoła perfekcyjnie pokryć kosmyki w kolorze blond, brązowym lub rudym, tak z ciemniejszymi włosami raczej sobie nie poradzi. Przed nałożeniem jej na włosy czarne lub brązowe należałoby zastosować jakiś rozjaśniacz. Jako że jednak bardzo mocno pali i niszczy on włosy, zwłaszcza gdy jest nieodpowiednio zastosowany, na tak drastyczną zmianę koloru z ciemnego na jaśniejszy lepiej zdecydować się w salonie fryzjerskim. Henną zazwyczaj nie da się też pokryć większej siwizny. Nie jest jednak prawdą, jakoby nie była ona w stanie kompletnie zakryć siwych kosmyków. Jeżeli bowiem kobieta zacznie stosować hennę dość wcześnie, w momencie, gdy zacznie zauważać na swojej głowie pierwsze popielate pasma, zapewni im dostęp do większych ilości naturalnego barwnika. Regularne stosowanie henny zmniejsza widoczność siwych włosków. Samoistnie zaczynają one przybierać ciemniejszą barwę, dlatego później nie trzeba ich już aż tak często farbować. Ten produkt powinna mieć w swojej szafce łazienkowej każda dojrzała kobieta!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here