Farbowanie włosów – tak czy nie?

0
948
Farbowanie włosów - tak czy nie?

Zmiana wizerunku nieraz staje się w rzeczywistości zmianą całego życia. Nawet taki nowy kolor włosów na głowie powoduje, że człowiek prezentuje się zupełnie inaczej niż wcześniej i albo jego pewność siebie ulega poprawie, albo zostaje jeszcze bardziej obniżona. Bez wątpienia jednak od czasu do czasu warto zmienić chociażby ten najdrobniejszy element wyglądu. To szczególnie ważne dla samych kobiet, które zaczynają czuć się źle, jeżeli od paru ładnych miesięcy noszą dokładnie tą samą fryzurę i ten sam kolor włosów. Czują, że ich wizerunek stał się nudny i monotonny. Mężczyźni przestali zwracać na nie uwagę i same dla siebie stały się mało atrakcyjne. Chcą oczywiście coś z tym zrobić i w takim momencie, gdy tylko nachodzi je ochota na kompletną metamorfozę urody, sprawdzają farby do włosów opinie. Szukają produktów do koloryzacji pasm, bo wierzą w to, że nowy odcień na głowie pozwoli im poczuć się znacznie lepiej. Często właśnie tak to wygląda. Nawet o ton jaśniejsze włosy dzięki zastosowaniu odpowiedniej farby nabierają wyrazistego blasku. W promieniach słonecznych błyszczą fantastycznie, a kobieta dzięki nim czuje się za każdym razem pewnie, odważnie i po prostu pięknie. Czy jednak aby na pewno farbowanie jest dobrym zabiegiem dla włosów? Czy warto się na nie decydować tylko z powodu chęci zmiany swojego wyglądu, ryzykując pogorszeniem się stanu kosmyków?

Gdy kobieta zaczyna zastanawiać się nad zmianą swojego wizerunku, wszystkie koleżanki polecają jej tylko jedno – „zafarbuj swoje włosy, a od razu poczujesz się lepiej!”. Jest to zresztą chyba jedna z najprostszych metod na metamorfozę urody. Kobiety od dawnych lat farbują swoje włosy we własnych domach i nauczyły się to robić tak dobrze, że kompletnie nie potrzebują już pomocy fryzjerów. Same udają się do drogerii i sklepów kosmetycznych i same szukają w nich dla siebie farb idealnych. Czasami sięgają po zwykłe szamponetki, jeżeli chcą sobie zapewnić krótkotrwały nowy wygląd, a czasem decydują się na zakup produktów zapewniających trwałe i długo utrzymujące się efekty. Producenci wychodzą na przeciw potrzebom wszystkich pań. Wytwarzają dla nich bezustannie coraz to ciekawsze produkty koloryzacyjne. Znajdą się wśród nich zmywalne szamponetki, szampony farbujące oraz zwykłe farby. Mimo iż do tej pory w drogeriach występowały one wyłącznie w tych najbardziej klasycznych odcieniach, dziś nietrudno już dostać farbę w niebieskim czy nawet zielonym kolorze. Odważna kobieta na pewno chętnie po nią sięgnie! Ale czy warto?

Każda, chociażby najdrobniejsza zmiana wyglądu może przynieść niesamowite efekty. Nowy kolor włosów potrafi odmienić kobietę dosłownie o sto osiemdziesiąt stopni, zwłaszcza jeśli do tej pory, od samego początku swojego życia, nosiła ona swój naturalny odcień, a znajomi nie widzieli jej nigdy wcześniej we włosach czarnych czy brązowych. Nawet o ton jaśniejszy odcień w takich przypadkach staje się mocno dostrzegalny. Warto go sobie zapewnić, zwłaszcza że nie trzeba wcale w tym celu udawać się do salonu fryzjerskiego. Oczywiście najlepszym wyjściem byłoby zainwestowanie w taki profesjonalny zabieg. Fryzjerzy doskonale wiedzą, jak mieszać ze sobą poszczególne odcienie farb, aby uzyskiwać najlepszy dla swoich klientek kolor. Zazwyczaj korzystają też z lepszych jakościowo preparatów, które nie niszczą włosów aż tak bardzo, zwłaszcza jeśli są odpowiednio użyte. Mimo tego wizja wydania czterystu złotych na zafarbowanie włosów może przerazić każdą kobietę, zwłaszcza że cenę tą można pomniejszyć nawet kilkukrotnie, o ile zabieg zostanie przeprowadzony w domowych warunkach. A można się tego wszystkiego nauczyć! Najpierw trzeba spojrzeć na farby do włosów opinie i wybrać po protu idealny preparat – najlepszy będzie ten niezawierający amoniaku. Później trzeba zapoznać się zasadami nakładania farb. Każdą z nich używa się w podobny sposób – a kobiety, które mają w tym już pewne doświadczenie, wiedzą, że nie jest to ani trochę trudne.

Czy jednak warto aż tak bardzo męczyć swoje włosy tylko z uwagi na swój lepszy wygląd? To zależy. Jeżeli kobieta do tej pory nosiła wyłącznie swój naturalny odcień kosmyków i po raz pierwszy w życiu ma zamiar zastosować prawdziwą i niezmywalną farbę, na pewno trudno jej będzie podjąć ostateczną decyzję – czy farbować, czy jednak sobie to darować. Będąc w takiej sytuacji, najlepiej rozważyć na spokojnie wszystkie „za i przeciw”. Można też stanąć sobie przed lustrem i przyjrzeć się swojej urodzie raz jeszcze, próbując obiektywnie ocenić, czy dany kolor włosów (ten naturalny) pasuje do samej karnacji, owalu buzi oraz ogólnego stylu. Po zafarbowaniu włosów nie będzie już bowiem odwrotu. Jeżeli kobieta zastosuje na kosmykach normalną zmywalną farbę, nawet gdyby później wylała na swoją głowę całe opakowanie silnego szamponu oczyszczającego, nie zdołałaby powrócić do swojego naturalnego koloru. Lepiej więc zastanowić się nad farbowaniem przynajmniej kilkukrotnie. Warto też rozważyć zastosowanie szamponetek, które zmywają się już po kilku myciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here