Farbowanie włosów

0
1233
O włosach słów kilka

Każda kobieta, mała czy duża marzy o pięknych włosach, które będą jej ozdobą. O ile w przypadku młodych dziewczyn nie ma potrzeby farbowania włosów, tak u starszych bardzo często pojawia się chęć zmiany fryzury. Mówi się nawet o tym, że kiedy kobieta zmienia fryzurę to oznacza to nadejście jakichś wielkich zmian w jej życiu. Kobiety chcą zazwyczaj zmian ekstremalnych, na przykład z głębokiej czerni przechodzą na bardzo jasny blond lub odwrotnie. Jest to zjawisko całkowicie naturalne gdyż kobiety, a czasami nawet mężczyźni wyrażają w ten sposób zakończenie pewnego etapu w swoim życiu. Czy jednak od strony całkowicie technicznej jest możliwa tak ekstremalna zmiana koloru włosów bez ich uszkodzenia? Nic nam po uzyskaniu nowego oblicza jeśli włosy będą się nadawały wyłącznie do ścięcia na krótko, a o tym bardzo często zapominamy. Lepiej także nie robić takich zabiegów w domu tylko udać się do salonu kosmetycznego, najlepiej sprawdzonego już wcześniej, ponieważ bez tego i tak włosy mogą ulec zniszczeniu. Nie powinno się takich zabiegów przeprowadzać natychmiastowo tylko bardzo stopniowo. Do tego potrzeba bowiem cierpliwości. Na przykład farbowanie włosów z jasnego blondu na ciemny blond nie będzie wymagało tyle czasu, kilku wizyt u fryzjera oraz nakładu pieniędzy co farbowanie włosów z głębokiej czerni lub ciemnego brązu na jasny platynowy blond.
Jeśli odczuwamy w sobie chęć do zmiany koloru włosów i będzie to zmiana ekstremalna to dobrze jest przygotować się do niej wcześniej oraz odpowiednio ożywić włosy. W sklepach internetowych albo w stacjonarnych hurtowaniach kosmetycznych można znaleźć wiele profesjonalnych produktów zaczynając od szamponów do włosów po różne maseczki i eliksiry. Drogeryjne kosmetyki nie będą dobrym wyjściem dla nas, ponieważ często zawierają one mało składników odżywczych, a wiele wypełniaczy. Wtedy włosy tylko pozornie wydają się być odżywione natomiast po odstawieniu specyfiku stają się suche i niesforne. Kosmetyki profesjonalne mają zbadany skład i są na nie narzucone pewne normy, których musi przestrzegać producent. Jednocześnie nie są one tak drogie jakby się mogło wydawać. Jest to oczywiście zależne od marki jednak można zakupić dobry szampon za około piętnaście złotych, a wystarcza on na prawie cały miesiąc używania specyfiku. Innymi fajnymi sposobami na zadbanie o włosy będą naturalne maseczki, które można wykonać samodzielnie w swoim domu z produktów, które zazwyczaj znajdują się w kuchni. Można również zacząć olejowanie włosów. Trzeba tylko dowiedzieć się, najlepiej biorąc pod uwagę swoje doświadczenia, który olej będzie najlepszy. Popularna jest oliwa z oliwek, olej kokosowy oraz olej migdałowy. Z ich pomocą można stworzyć różne mieszanki, które nakłada się na kilka godzin, a później zmywa. Maseczki domowej roboty można natomiast tworzyć z miodu, drożdży oraz z żółtek jaj, a nawet z piwa. Ważne jest to aby nie przesadzić i nie wykonywać takich zabiegów codziennie bo mogą one znacznie obciążyć włosy, a tym samym spowodować, że zaczną wypadać.
Farbowanie włosów z jasnego blondu na ciemny blond można spróbować przeprowadzić samodzielnie jednak należy wybrać odpowiednie produkty takie jak farba czy pomimo tego, że malujemy na ciemniejszy kolor, rozjaśniacz. Trzeba bardzo uważać podczas wykonywania tego zabiegu i osoby mniej doświadczone powinny jednak zasięgnąć porady fryzjera. Koszt zabiegu nie będzie wysoki, a efekt murowany. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że zmieniając odcień blondu można uzyskać na głowie, oczywiście nie chcący, zielony odcień blondu. Dzieje się tak ze względu na połączenie pigmentów w farbie, które nie są widoczne gołym okiem. Jeśli będziemy chcieli zmienić platynowy blond w chłodny odcień blondu naturalnego i nie kupimy farby z pigmentem czerwonym, która wyciszy zieleń to na sto procent możemy spodziewać się fryzury niczym z filmu o zielonym Halku. Na nie których farbach do włosów, które są dostępne w drogeriach można znaleźć informacje na temat ich pigmentacji ale tak jak w przypadku kosmetyków do pielęgnacji jednak lepiej jest skorzystać z profesjonalnych, fryzjerskich farb do włosów. Na szczęście również swobodnie można mieć do nich dostęp w sklepach internetowych czy hurtowniach.
Zupełnie inaczej będzie wyglądało farbowanie włosów z ciemnego blondu na jasny blond. Tutaj będzie potrzeba rozjaśniania włosów, a także użycia odpowiedniej płukanki, ponieważ także można uzyskać odcień pięknej zieleni co raczej nie jest pożądane. Włosy będą poddawane bardzo silnym zabiegom więc lepiej jest udać się do fryzjera zwłaszcza jeśli chcemy z ciemniejszych włosów uzyskać platynę. Jeśli chodzi o włosy czarne to zapewne będzie trzeba rozjaśniać je kilka razy i powoli schodzić do pożądanego koloru w odcieniu blond. Czasami proces taki może trwać nawet kilka miesięcy! Nie ma w tym nic dziwnego jeśli pomyśleć o tym ile odcieni brązów i czerni nosiłyśmy malując niemal co miesiąc odrosty czasami inną farbą, a czasami coś nawet pomijając. Lepiej w każdym razie nie niszczyć włosów i udać się do fryzjera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here