Fryzury do twarzy owalnej

0
780
Fryzury do twarzy owalnej

Owalny kształt twarzy jest chyba jednym z najbardziej popularnych i najczęściej występujących wśród kobiet – a przynajmniej tych mieszkających w naszym kraju. Jeżeli nasza buzia przypomina właśnie ten typ, możemy uznać, że mamy prawdziwe szczęście, bo niemalże każda fryzura będzie do nas fantastycznie pasować. Dzięki temu możemy nieco bardziej zaszaleć ze swoim wyglądem i zamiast decydować się na klasyczne cięcie, które nosiłyśmy już od dłuższego czasu, postawić na zdecydowanie bardziej zwariowaną fryzurę, idealnie pasującą do naszej barwnej i bogatej osobowości. Twarz owalna fryzury bywają i zupełnie proste, i bardzo odważne. Same po prostu ustalmy, które z nich lepiej do nas pasują. Nasz wygląd zewnętrzny powinien być odzwierciedleniem naszego wnętrza. Musimy tak nim manewrować, aby po prostu dobrze czuć się w swojej skórze i nie wyglądać jak w przebraniu czy masce.

To właśnie owalny kształt twarzy uznawany jest za najbardziej idealny, wręcz perfekcyjny. Jeżeli naprawdę możemy się nim pochwalić, najprawdopodobniej mamy doskonałe proporcje buzi. Wykonując sobie codzienny czy wieczorowy makijaż, nie musimy starać się o wyszczuplenie nosa czy podkreślenie kości policzkowych. Możemy spokojnie zrezygnować z tych wszystkich dodatkowych kolorowych kosmetyków, bo nawet bez nich prezentujemy się świetnie i jest to spora zasługa owalnego kształtu buzi. Sami fryzjerzy bardzo go doceniają. Uwielbiają pracować na klientkach o takim owalu, bo wiedzą, że w tych przypadkach mogą sobie pozwolić na dosłownie wszystko. Niezależnie od tego, na jaką fryzurę same byśmy się zdecydowały, najprawdopodobniej na samym końcu okazałoby się, że z naszym kształtem twarzy współgra ona znakomicie. Bawmy się zatem różnorodnymi cięciami, kolorami oraz samymi uczesaniami. Zwróćmy jednak dodatkową uwagę na ogólną strukturę i gęstość swoich włosów. Mimo iż teoretycznie każda fryzura pasuje do owalnego kształtu twarzy, to jeśli nasze kosmyki są bardzo cienkie i smętne, niektóre cięcia mogą się na nich po prostu nie sprawdzać.

Skoro nasza twarz ma idealny owalny kształt, najprawdopodobniej za jedyny jej mankament i jednocześnie swoją największą wadę wyglądu uznajemy dość wysokie czoło. Zazwyczaj chcemy je jakoś zamaskować i sprawić, by wizualnie stało się ono chociażby trochę krótsze. Mimo iż naturalnie mamy dość dobre proporcje, jesteśmy w stanie je jeszcze bardziej wyrównać. Powinniśmy tutaj skupić się na zakryciu większego i wyższego czoła i jednoczesnym przedłużeniu dolnej części twarzy. Zaakcentujmy także swoje kości policzkowe. W przypadku buzi owalnej nieraz są one słabo widoczne, dlatego dobra fryzura sprawi, że nagle staną się one wreszcie zauważalne, a my spokojnie zrezygnujemy ze stosowania bronzerów w codziennym makijażu. Dobra fryzura zdoła przemienić proporcje całej naszej twarzy. W cięciu dopasowanym do naszego kształtu buzi poczujemy się jak nowo narodzone i od tej pory, gdy tylko się na nie zdecydujemy, będziemy czuć się bardziej pewne siebie!

Coraz częściej, to właśnie my kobiety, inspirujemy się typową modą męską. Czerpiemy garściami z tych nowoczesnych chłopięcych trendów fryzjerskich, których jedną z największych zalet jest ich funkcjonalność. Żaden mężczyzna nie dopuściłby przecież do tego, by fryzjer stworzył na jego głowie fryzurę wymagającą specjalnej stylizacji i czasochłonnej pielęgnacji. Jeżeli więc same nie mamy czasu bądź ochoty na codzienne kilkugodzinne zajmowanie się swoimi włosami, zdecydujmy się na takie twarz owalna fryzury, które będą układać się niemalże same. Chodzi tu oczywiście o fryzury krótkie. Nie są one w żadnym wypadku wymagające, dlatego mogą wręcz ułatwić nam życie. A do twarzy o owalnym kształcie pasują doskonale! Nie są wcale ryzykowne i nie musimy bać się o to, że przez nie będziemy wyglądać męsko i utracimy swoje naturalne piękno. Spójrzmy tylko na największe polskie gwiazdy telewizyjne. Spora część z nich posiada takie krótkie fryzury i dalej wygląda niezwykle kobieco i seksownie. Zdecydujmy się na takie odważne cięcie. Same przekonamy się, jak mocno taka krótka fryzura może uprościć nam całe życie.

Jeżeli jednak nie jesteśmy jeszcze gotowe na tak diametralną zmianę, ale mimo wszystko długie włosy totalnie nam się już znudziły i przede wszystkim zmęczyły nas tym, że samo ich suszenie potrafi trwać kilkadziesiąt minut, a stylizacja bywa jeszcze dłuższa, zawsze możemy po prostu lekko przyciąć swoje kosmyki. Zdecydujmy się na fryzurę półdługą! Przytnijmy włosy do wysokości sięgającej ramion lub odrobinę niżej, a następnie mocno je pocieniujmy. Cieniowanie możemy wykonać nawet na całej długości pasm. O ile w przypadku twarzy kwadratowej takie cięcie nie sprawdza się zbyt dobrze, tak przy buzi owalnej prezentuje się bardzo efektownie, ponieważ wyostrza rysy twarzy i sprawia, że staje się ona bardziej kanciasta i wyrazista. Pamiętajmy też, aby ścinać włosy wyłącznie w zaufanym salonie fryzjerskim. Udajmy się po prostu do takiej osoby, której zdołamy ze spokojem na duszy powierzyć całe swoje włosy i wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here