Góry, rzeka, las – idealne połączenie

0
812
Góry, rzeka, las

Wakacyjny wyjazd do Zakopanego jest w stanie dostarczyć wielu atrakcji w zasadzie każdemu. Nie bez powodu to miejsce jest od lat ulubioną letnią destynacją tysięcy turystów. Jedną z nich jest położenie – idealne do tego, by nie ograniczać się do spędzania czasu w mieście i najbliższej okolicy.

Przełom Dunajca – miejsce niezwykłe

Będąc w Zakopanem, zwłaszcza jeśli pobyt jest dłuższy, warto rzucić okiem na mapę. Okaże się, że dosłownie na wyciągniecie ręki macie jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Jest to przełom Dunajca – czyli obszar, gdzie rzeka wieki wieków temu wydrążyła przejście przez skały. Również od wieków – ale już tylko dwóch – jest to jedno z ulubionych miejsc okolicznych turystów.

Spływ rzeką odbywa się w podobny sposób właśnie od 200 lat. Obecnie organizowany jest m.in. przez https://www.goral.pl, z kompleksową obsługą turystów.

Połączone w tratwy łodzie zabierają chętnych na pokład w sezonie, do kwietnia do października. Dają im możliwość zobaczenia przyrody, która niemalże nie zmieniła się od setek, a miejscami wręcz tysięcy lat. Trwająca około 3 godzin wycieczka pozostaje w pamięci na całe lata. Majestat unoszących się nad głowami skał, strzelistych, wielometrowych… Spokój nabrzeżnych lasów i cichy szmer rzeki… To uspokaja. Wycisza.

Rodzinna wycieczka po Dunajcu

Właśnie cisza i spokój są wyznacznikami takiego rejsu. Tradycyjny spływ Dunajcem jest bowiem przeznaczony dla wszystkich, od najmłodszych po najstarszych. Łodzie są duże, szerokie, bezpieczne. Można w nich wygodnie usiąść i po prostu chłonąć widoki, jakie przesuwać się będą przed oczami. Bardzo dużą popularnością taki spływ cieszy się właśnie wśród rodzin z dziećmi. Rodzice często chcą sobie przypomnieć rejs z młodości i pokazać dzieciom, jak piękna może być natura, zanim te do reszty zostaną wchłonięte przez świat smartfonów, tiktoków i netfliksów.

Osoby szukające wygody szczególnie mocno docenią ofertę spływów Dunajcem prezentowaną przez https://www.goral.pl/oferta/splyw-dunajcem/. W małych grupach, kameralnie, z najwyższą jakością obsługi. W tym przypadku obejmuje ona całościową obsługę. Poczynając od transferu z Zakopanego, przez organizację spływu, a dla chętnych również usługi dodatkowe – jak ognisko, quady czy wynajem rowerów. Te opcje jeszcze mocniej utwierdzają w przekonaniu, że atrakcje Zakopanego są naprawdę szerokie, wyjątkowe i skierowane do wszystkich.

A żeby przeżyć spływ przełomem Dunajca wcale nie trzeba wielkiego wysiłku i wielkiej wyprawy. Jest tak blisko i tak wyjątkowy, że warto poświęcić dzień, by zapamiętać go na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here