Hibiskus – znakomity naturalny sposób na odchudzanie

0
398
Hibiskus - znakomity naturalny sposób na odchudzanie

Jak wiadomo, najlepszym sposobem na wsparcie odchudzania jest stosowanie naturalnych metod. Warto więc przede wszystkim sięgnąć po moc ziół zamiast na przykład stosować chemiczne suplementy, które mogą zaszkodzić organizmowi nawet w przypadku, gdy faktycznie wspomogą odchudzanie. Co warto wybierać?

Zioła na wsparcie trawienia

Zioła poprawiające trawienie są doskonale znane większości osób, gdyż są stosowane na bardzo powszechne dolegliwości gastryczne. Oznacza to, że po dziurawiec, miętę, ostropest czy rumianek można sięgać nie tylko wtedy, gdy odczuwa się bóle żołądka czy wzdęcia, ale też kiedy chce się schudnąć. Jednak warto sięgać nie tylko po takie herbatki, na liście tej powinien również znaleźć się hibiskus właściwości tej rośliny także pomagają schudnąć, gdyż przyspiesza ona trawienie oraz pozwala ustrzec się zahamowania pasażu jelitowego. Jest to świetna wiadomość dla osób, które nie lubią pić typowych ziół, które, z wyjątkiem mięty i rumianku, nie należą do najsmaczniejszych. Ketmia szczawiowa jest powszechnie pita jako herbata. Ma przyjemny, cierpki smak, który po dodaniu cukru staje się jej wielkim atutem, choć bez cukru także smakuje całkiem dobrze. Można zatem delektować się pyszną herbatką, na przykład po posiłku, a jednocześnie wspierać trawienie.

Hibiskus właściwości odchudzające

To nie koniec właściwości odchudzających, jakie wykazuje malwa sudańska – bo i taką nazwę nosi hibiskus. Napary z tej rośliny wykazują też bardzo ważne działanie w postaci oczyszczania. Przyspieszają wydalanie z organizmu toksyn, zarówno dzięki usprawnianiu trawienia (część toksyn wydalana jest z kałem), jak i działaniu moczopędnemu (najwięcej wydalane jest z moczem). Kiedy zaś organizm jest oczyszczony i nieobciążony przez skumulowane toksyny, działa znacznie efektywniej – lepiej trawi i szybciej można stracić na wadze. Jest to możliwe tym bardziej, że malwa sudańska działa też lekko przeczyszczająco (należy więc uważać, gdy pije się jej duże ilości).

Na tym także nie koniec. Ketmia szczawiowa jest też bogata w błonnik, dzięki czemu, pijąc ją, można zniwelować uczucie głodu, pojawiające się zwłaszcza w przypadku osób, które starają się jeść znacznie mniej niż do tej pory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here