Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera i jaką wybrać farbę?

0
5378
Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera i jaką wybrać farbę?

Zastanawiasz się farbowanie włosów u fryzjera ile kosztuje? Koszt pofarbowania włosów z przyniesieniem swojej ulubionej farby to od siedemdziesiąt do stu złotych. Jeśli zatem zgadasz się na tę opcję, to bardzo ważna sprawą jest jest wybór dobrej farby do włosów. Pośród tak wielu dostępnych produktów na rynku trudno jest znaleźć taką farbę, która w stu procentach spełni Twoje wymagania. Dobrym sposobem jest zdanie się na większości opinii takich osób, które od jakiegoś czasu farbują włosy w domu czy u fryzjera i wiedzą, jakie warunki powinna spełniać dobra farba do włosów. Najbardziej znane i używane farby do włosów to właśnie te produkty, którym można zaufać. W tym artykule przedstawię również marki najlepszych i najbardziej popularnych farb do włosów, które są doceniane i najczęściej używane.

DOBRA FARBA DO WŁOSÓW ORAZ JEJ CECHY
Farba, która jest naprawdę dobra, spełnia kilka swoich cech i daje pożądane efekty.
– nie wypala, ani nie niszczy włosów jak inne, zwykłe farby. To znaczy, że nie ma w sobie amoniaku oraz tych składników, które niszczą strukturę włosa.
– trwałość – dobra farba do włosów na pewno zapewnia dobry i trwały efekt koloru nawet do dwóch miesięcy, choć w dużym stopniu zależy też od obietnic danej marki.
– jednolity kolor – pofarbowane włosy powinny wyjść w jednym kolorze i ani za jasne lub za ciemne.
– proste nakładanie – do każdej farby dołączona jest instrukcja, która powinna być przedstawiona prosto i jasno. Łatwe aplikacje znacznie ułatwiają farbowanie włosów,
– delikatne działanie na skórę głowy – kiedy farba do włosów sprawia, że czujesz na skórze głowy pieczenie lub swędzenie, oznacza to, że nie jest to odpowiedni produkt.
Jednak profesjonaliści dają również taką radę, iż włosy, które zostały pofarbowane w salonie utrzymają kolor przez maksymalnie pięć lub sześć tygodni. Przez taki czas jest gwarancja dobrego efektu. To niekiedy krócej niż to, co zapewnia dobra farba do włosów!
Dobre farby do włosów to między innymi:
a) Farby do włosów ,,L’Oreal Paris Prodigy”
Jest to nowoczesnej technologii farba, która na pewno nie zawiera amoniaku. Amoniak w tym przypadku zastępują mikroolejki, które odpowiadają za wniknięcie ich w strukturę włosa oraz za zamianę jego barwy. W taki sposób unikniesz zatem ,,popalenia” włosów oraz przesuszenia ich, ponieważ takie coś wiąże się najczęściej z zabiegiem odbudowującym struktury włosowe, a chcemy przecież tego uniknąć.
Właśnie ta farba do włosów L’Oreal spełnia oczekiwania wielu kobiet. Jedyną wadą tej farby jest to, że w opakowaniu brak aplikatora, ale za to kolor wychodzi perfekcyjnie.

b) Farby ,,Nutrisse Creme”
Te farby produkuje linia Garnier. Skupia się ona przede wszystkim na pielęgnacji włosów podczas ich farbowania. Mamy tu także pewność, że trwałość koloru nie zniszczy nam struktury włosa.
Farby tej marki zawierają specjalną odżywkę o specjalnej formule, która oparta jest aż na trzech olejkach, które bardzo je odżywiają, dlatego w tej farbie również nie trzeba się bać o zniszczenie struktury włosa podczas farbowania, dzięki zawartej w tej farbie olejka z awokado.
c) Farby ,,Matrix SoColor Beauty”
Są to również najbardziej używane i profesjonalny farby, które dobrze pielęgnują, koloryzują i stylizują włosy. Podczas wyboru tych farb do włosów efekt jest bardzo podobny jak po wyjściu z fryzjerskiego salonu.
Te farby doskonale kryją włosy i co najważniejsze pielęgnują je. Kolor tych farb utrzymuje się do dwudziestu myć. Trzeba częściej farbować włosy, ale za to bez skutków ubocznych dla włosa.

Co to jest ombre, sombre, ronze i ile kosztuje?
Na dzień dzisiejszy dużo ludzi chodzi do fryzjera właśnie na takie zabiegi. Ich koszt wynosi od stu do trzystu złotych. Zapanowała zatem moda na Ombre i można to zobaczyć na przykład idąc ulicą, i patrząc na panie, które mają rozjaśnione końcówki włosów. Ich kolor włosów przechodzi od najciemniejszego tonu do najbardziej rozjaśnionego blondu. Ta metoda farbowania włosów jest aż tak bardzo popularna, że dziś niektóre osoby wolą nawet z niej zrezygnować, aby nie ,,papugować za innymi”. Ombre coraz częściej ciągle się zmienia, fryzjerzy dodają do tej stylizacji coraz to nowszych sposobów oraz proponują coraz bardziej odważniejsze kolory do połączenia ich między sobą oraz sposobów na tego typu farbowanie włosów. Kobiety, które są naturalne, lubią naturalne podkreślenie urody oraz ciemnych włosów powinny zastanowić się nad się tak zwanym ,,bronde”. Bronde jest to koloryzacja włosów od koloru zimnego blondu do blondu ciepłego oraz w taki sposób są dobierane, aby pasowało do karnacji każdej kobiety, która lubuje się w kolorach jaśniejszych, blond. Kobiety, które posiadają zatem rude włosy powinny się zatem zastanowić nad koloryzajcą włosów tak zwaną zabiegiem ,,ronze”, mogą w nim przede wszystkim pogłębić swój oryginalny kolor farbowaniem ronze. Jest to połączenie kolorów takich jak miedź oraz brąz. Dla rudowłosych kobiet jest to bardzo dobry i zadowalający zabieg. Na dzień dzisiejszy najbardziej popularnym zabiegiem jest ombre, gdzie wszelkie pasma przechodzą z mahoniu w miedź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here