Jak skutecznie śledzić przesyłkę DHL?

0
315
Jak skutecznie śledzić przesyłkę DHL

Firma kurierska DHL to jeden z liderów branży logistycznej na świecie. Każdego dnia wielu klientów to właśnie temu przewoźnikowi powierza dostarczenie swojej paczki. Jeśli i Ty jesteś jednym z nim, nie musisz zastanawiać się, gdzie jest paczka i kiedy zostanie dostarczona. Dowiedz się tego, sprawdzając śledzenie przesyłki DHL.

Czym jest śledzenie przesyłki DHL?

Śledzenie przesyłki DHL to wygodna usługa, która w kilku prostych krokach umożliwia namierzenie paczki i sprawdzenie jej aktualnego statusu. Z tej funkcjonalności może skorzystać każdy. Dedykowana jest zarówno osobom indywidualnym, wysyłającym pojedyncze paczki, jak i klientom korporacyjnym. Możliwość bieżącej kontroli lokalizacji przesyłki oraz wgląd we wcześniejsze statusy dostawy pozwalają na oszacowanie przewidywanej daty dostarczenia. Korzystając ze śledzenia przesyłki DHL, można także błyskawicznie zareagować w przypadku problemów, np. zaginięcia paczki. Wpływ na losy paczki zdecydowanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Ponadto monitorować status przesyłki może i nadawca i odbiorca, wystarczy tylko znać numer zamówienia.

Gdzie znaleźć numer przesyłki DHL?

Numer, który umożliwia śledzenie przesyłki DHL za pośrednictwem GlobKurier.pl, jest jednocześnie numerem zamówienia. Łatwo go zidentyfikować, ponieważ rozpoczyna się literami GK. Numer zamówienia generowany jest automatycznie już w chwili wypełnienia formularza nadania przesyłki kurierskiej. W razie potrzeby można go znaleźć również w tytule wiadomości potwierdzającej złożenie zamówienia, która wysyłana jest na wskazany adres e-mail. Numer GK znajduje się także na liście przewozowym oraz w e-mailu zawierającym potwierdzenie dostarczenia paczki. W każdej chwili można go znaleźć po zalogowaniu się w panelu klienta, otwierając zakładkę przesyłki i zamówienia.

Jak śledzić paczkę DHL?

Dla osoby posiadającej numer zamówienia, śledzenie przesyłki DHL staje się proste i intuicyjne. Zajmuje także mało czasu. Wystarczy wpisać lub wkleić numer rozpoczynający się literami GK do wyszukiwarki, znajdującej w górnej części strony GlobKurier.pl i nacisnąć przycisk wyszukaj. Już po chwili wyświetlą się wszystkie statusy dotyczące paczki, łącznie z aktualnym. Żeby uzyskać dostęp do tych informacji, nie trzeba się nawet logować. Wyszukiwarka jest dostępna dla każdej osoby odwiedzającej witrynę. W celu sprawdzenia lokalizacji przesyłki można skorzystać także bezpośrednio ze strony DHL. Udostępniona jest na niej wyszukiwarka, która wyświetli potrzebne dane po wpisaniu numeru listu przewozowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here