Jak zakręcić włosy bez użycia ciepła?

0
955

Jak zakręcić włosy bez użycia ciepła? Najprostszym sposobem na zakręcenie włosów jest użycie suszarki, szczotki, oraz zwykłej lokówki. No tak, ale stosowanie tych zabiegów zbyt często wcale nie służy, wręcz przeciwnie, powoduje przede wszystkim zniszczenie włosów. Oto sposoby na zakręcenie włosów bez użycia ciepła.

Nakręcanie włosów… na gazetę

Gazeta to coś, co w domu posiada każdy z nas, a jeśli nawet nie, to może jej rolę przejąć zwykły papier. Jest to sposób dobrze znany oraz przydatny, gdy pod ręką nie ma akurat papilotów. Cały zabieg nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Papier, najlepiej szary, ponieważ ten kolorowy jest nie tylko mocno woniejący (co może wywoływać bóle głowy), ale również może barwić włosy na kolorowo, rozrywamy na pasy o długości około pięciu centymetrów.

Następnie nawijamy na nie uprzednio przygotowane do tego celu pasma włosów. Ponieważ papier się rwie, końców nie należy wiązać ze sobą, a spiąć, na przykład spinką typu żabka lub delikatnie związać gumką recepturką. Wszystko wymaga dosyć sporej dozy cierpliwości, ale opłaca się, gdyż efektem są ładnie układające się loki. Czas, jaki jest potrzebny do utrzymania włosów „na papier” by uzyskać efekt to około dwie godziny. Powinien być następnie utrwalony, by utrzymał się przez dłuższy czas.

Jak zakręcić włosy? a może zaplatanie warkoczy

To bardzo dobry sposób dla tych kobiet, które chcą uzyskać gęstsze loki, a nie tylko fale. Włosy można zaplatać w warkocz zwykły, co robimy również samodzielnie. Jednak w tej sytuacji będą one kręcone jedynie od pewnego momentu, a nie na całej głowie. Aby rozwiązać ten problem poprośmy kogoś lub jeśli to umiemy samodzielnie zaplećmy na głowie warkocze dobierane.

Najlepsze efekty daje zaplatanie włosów lekko wilgotnych i odżywionych, na przykład świeżo po nałożeniu maski. Innym sposobem jest wejście na chwilę po prysznic z zaplecionymi włosami, tak by para z ciepłej wody zrobiła swoje. W tak przygotowanej fryzurze nie ma przeszkód spać. Dzięki temu efekt jest nawet pogłębiony. Warto jednak pamiętać, że u kobiet, których włosy są nieco cieńsze i naturalnie się kręcą, efekt będzie nieco lepszy, niż na przykład na włosach całkowicie prostych i sztywnych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOwoce do pielęgnacji włosów
Następny artykułWegańska pielęgnacja włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here