Jak znaleźć temat do konwersacji po niemiecku online?

0
203
Jak znaleźć temat do konwersacji po niemiecku online

Nikt nie ma już wątpliwości, że rozmowa w języku obcym jest kluczowym elementem jego nauki – bez niej nie można mówić o znajomości języka, wielu wiadomości się nie przyswoi i nie nauczy się tak naprawdę nim posługiwać. Problemem jednak pozostaje o czym rozmawiać w trakcie konwersacji po niemiecku online.

Filmy, książki

Bezpiecznym i wygodnym tematem, od którego można zacząć konwersacje po niemiecku online, są filmy i książki. Niemal każdy coś ogląda lub czyta, można więc dyskutować o ostatnio widzianych filmach, ulubionych książkach itp.

W tym przypadku warto też szukać rozmówców o podobnym hobby – lubisz jeździć na rowerze? Poszukaj grup rowerowych. Szydełkujesz? Poszukaj innych szydełkujących. Dzięki temu tematy rozmów znajdą się same, a przy okazji będziesz mieć okazję do podzielnia się doświadczeniem i zdobycia nowej wiedzy w interesującym cię temacie.

Gry komputerowe

Znalezienie nativów do konwersacji po niemiecku online w trakcie gry jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo dość prostym. Dzięki temu można będzie omówić wydarzenia w grze, a przy okazji porozmawiać na inne tematy w języku niemieckim, bez ich wcześniejszego wymyślania – pojawią się same w sposób naturalny.

Warto tu pamiętać, że gry komputerowe to nie tylko RPG czy strategie, ale także np. literaki. To także świetny sposób na naukę, bo poza prowadzonymi w trakcie rozgrywki konwersacjami po niemiecku online poznajemy także nowe słownictwo, czasem bardzo potoczne, i mamy od razu osobę, która nam wyjaśni kiedy się go używa.

Podręczniki

Przy braku jakichkolwiek pomysłów na konwersacje po niemiecku online można poszukać inspiracji w podręcznikach. Czasem są tam teksty do omówienia, kiedy indziej sam temat może się nadać. Jest to jednak bardzo średnie źródło inspiracji, przede wszystkim, dlatego że tematy w podręcznikach są często dość wymuszone, mało naturalne i nudne, do tego zwykle omówione w trakcie zajęć.

Jeśli już trzeba szukać inspiracji w źródłach pisanych, to prawdopodobnie lepiej sprawdzą się serwisy informacyjne czy rasa branżowa. Na przykład na temat polityki niemal zawsze ma się coś do powiedzenia, a jest to też okazja do przećwiczenia kłótni i szybkiego argumentowania w trakcie konwersacji po niemiecku online.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here