Jakie zabawki uczą dzieci bycia bohaterem?

0
338

Kreatywność najmłodszych podczas zabawy nie zna granic. Ważne, aby były one wyposażone w odpowiednie zabawki. Nie od dziś wiadomo, że najmłodsi czerpią wzorce z rodziców i bajek. Na szczęście te drugie są coraz bardziej wartościowe, a dla dzieci to miejsce skąd mogą czerpać pozytywne umiejętności. Postaci w kreskówkach to prawdziwi bohaterzy. Dla dzieci są uosobieniem odwagi, bohaterstwa i umiejętności wychodzenia z kryzysowych sytuacji. Pokazują, że nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach trzeba zachować zimną krew i biec na pomoc bardziej potrzebującym. Przykładowo takim bohaterem jest Strażak Sam. Zabawki z tą postacią są podstawą świetnej zabawy niosącej za sobą same pozytywne korzyści.

Wartościowe zabawki wzorem do naśladowania

Jacy są bohaterowie wszystkich bajek? Skromni, odważni i mądrzy. Niczego im nie brakuje! Do tego przedstawieni w przyjemnej i interesującej dla oka oprawie. Dla najmłodszych są idolami, których zawsze chcą mieć blisko siebie. Są dla nich symbolem bezpieczeństwa. Dlatego szeroko poleca się figurki dla dzieci przedstawiające ich ulubione postaci i akcesoria wykorzystywane w bajce. Maluchy chętnie bawią się takimi zabawkami, szczególnie gdy są one ruchome. Korzystając z wyobraźni, za pomocą figurek wcielają się w swoje ulubione postaci, np. Strażaka Sama. Zabawki to nie tylko rozrywka, ale też nauka, kreatywność i rozwój zdolności manualnych. Starsze dzieci uwielbiają składane postaci z mniejszych elementów. Takie aktywności poszerzają zdolność logicznego myślenia. Początkowo ukochany bohater rozsypany jest na 50 elementów, które trzeba złożyć, aby się nim cieszyć. Dla dzieciaków jest to niesamowita frajda. Ostatnio popularną bajką stał się Strażak Sam. Zabawki z jego podobizną zachwycają dzieciaków w każdym wieku.

Rozwojowe zabawki

Dzieci lubią bawić się razem, w grupie. Wzmacnia to ich umiejętności interpersonalne, zacieśnia więzi i tworzy przyjaźnie na całe życie. Puzzle z ulubionymi postaciami z bajek, zabawy z naklejkami lub osobne akcesoria z kreskówek to spełnienie marzeń dla każdego dziecka. Można je kupić w formie pojedynczych figurek lub całych zestawów. W przypadku bajki Strażak Sam, zabawki te to kamizelka Sama, śnieżny quad, napędzany skuter czy helikopter. Wystarczy tylko kilka elementów, aby w wyobraźni najmłodszych utworzyły się bajkowe przygody. Dzieciaki, grupowo odtwarzając awaryjne sytuacje, uczą się współpracy, niesienia pomocy słabszym i bohaterskich czynów. Gwarantujemy, taka zabawa nigdy się nie nudzi, a wręcz przeciwnie. Jest wartościową rozrywką dla malucha w każdym wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here