Jeśli chcesz bezpiecznie wrócić do domu, to koniecznie pamiętaj o wymianie opon na zimowe

0
243
opon na zimowe

Gdy nadchodzą jesienne chłody, zaczynamy kompletować cieplejszą odzież i obuwie. Zabezpieczamy się w ten sposób przed niskimi temperaturami oraz opadami. Często zapominamy jednak o konieczności wymiany opon na zimowe. A przecież ich użytkowanie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy samochodem. Drugą kwestią jest nie tylko pamiętanie o wymianie, ale również sprawdzenie stanu opon. Jeśli są już stare i zużyte to należy bezwzględnie wymienić je na nowe.

Dlaczego tak ważna jest wymiana opon na zimowe?

Dlatego, że pora jesienno-zimowa potrafi dostarczyć nam wiele ekstremalnych sytuacji. Opony powinny gwarantować możliwość przemieszczania się po oblodzonych i zaśnieżonych drogach. W tym względzie nie warto ryzykować. Nawet gdy nie przekraczamy prędkości, to prawdopodobieństwo kolizji czy wypadku zimą jest wielokrotnie wyższe niż latem.

Ileż to razy każdy z nas złościł się na drogowców. Stwierdzenie, że zima ich zaskoczyła, posiada już status klasyku. A przecież nikt z nas nie może pozwolić sobie na to, aby rano czekać, aż ktoś odśnieży drogę lub posypie ją piaskiem bądź solą. Zimowe opony posiadają taką konstrukcję i strukturę, że potrafią poradzić sobie w takich sytuacjach. Ograniczają ryzyko poślizgu i umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie systemów znajdujących się w pojeździe. Od rodzaju i jakości opon zależy czy nasz system ABS będzie skutecznie hamował albo czy pokonując ostry zakręt, auto utrzyma się na drodze.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu opon zimowych?

Należy podkreślić, że wszystkie opony zimowe dopuszczone do sprzedaży na polskim rynku powinny stanowić właściwe zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi. Oferowane produkty potrafią się jednak od siebie pod wieloma względami różnić. Głównie chodzi tutaj o rodzaj zastosowanej mieszanki oraz głębokość i rzeźbę bieżnika.

Dla przykładu w oponach Frigo HP2 marki Dębica zdecydowano się na bieżnik, w którym rowki i lamele przypominają swoim wyglądem literę W. Dzięki temu opona praktycznie wgryza się w śnieg. W związku z tym umożliwia precyzyjne wykonywanie manewrów. Natomiast większa liczba krawędzi tnących bieżnika pozwala na uzyskanie krótszej drogi hamowania na drogach pokrytych lodem. Większą stabilność kierowania podczas niskich temperatur umożliwia system wzajemnego blokowania lameli bieżnika 3D.

Gdzie kupić najlepszej jakości opony samochodowe?

Najlepszej jakości, i co istotne tanie opony, można nabyć za pośrednictwem sklepu Tire Expert. W asortymencie sprzedawcy znajdziemy atrakcyjną ofertę opon zimowych, letnich oraz wielosezonowych. W sprzedaży są opony takich renomowanych producentów jak: Michelin, Dębica, Goodyear, Bridgestone, Continental, Cropkingg, Dunlop, Pirelli, Falken, Yokohama, Hankook, Nokian czy Uniroyal.

Na stronie internetowej sklepu znajduje się funkcjonalna przeglądarka, dzięki której szybko wyfiltrujemy odpowiedni zestaw opon. Dostępne są wszystkie bardziej lub mniej popularne rozmiary opon. W ofercie jest ogumienie do pojazdów z napędem 4×4, osobowych, budowlanych, dostawczych, ciężarowych, rolniczych, wyścigowych, przemysłowych, motocyklowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here