Karma dla psa – sprawdź źródło węglowodanów

0
139
karma dla psa

Chcesz, by Twój pupil otrzymał wysokiej jakości karmę, która sprawi, że poprawi się jego samopoczucie? Nie wiesz jednak na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Wystarczy spojrzeć na skład.

Nie każdy z nas jest jednak doświadczonym hodowcą lub weterynarzem i nie wiemy po prostu, co najlepiej wpłynie na stan zdrowia czworonoga. Psy natomiast zasługują na to, by dostawać najlepszą karmę, która będzie im służyć. Jeśli więc nie chcesz samodzielnie gotować i wolisz wybrać asortyment dostępny w sklepach zoologicznych, jesteś we właściwym miejscu. Pokażemy Ci przede wszystkim, na co należy spojrzeć, by upewnić się, że karma dla psa spełni jego oczekiwania i zagwarantuje poprawę samopoczucia.

Ilość produktów węglowodanowych w karmie dla psów

Kiedy wiemy, że karma dla psa jest naprawdę dobra? Gdy wypełniacze węglowodanowe i pozostałe półprodukty są w znacznej mniejszości. Im prostszy skład, tym lepszy. Warto jednak zaufać prestiżowym markom, które są najchętniej wybierane nie tylko przez standardowych posiadaczy czworonożnych przyjaciół, ale także przez hodowców, którzy w swoich hodowlach mają rasowe psy wygrywające światowej sławy zawody. Oni najlepiej znają się na tym, co szczeniaki i dana rasa powinna spożywać, by być zdrowa.

Ziemniaki, bataty lub ryż?

Wyżej wymienione źródła węglowodanów, są często uznawane za najlepsze i najmniej inwazyjne dla organizmu psa. Oczywiście karma dla psa powinna w znacznej większości być wyprodukowana z mięsa, ponieważ musi ono stanowić większość makroskładników diety czworonoga – chyba że jest on alergikiem lub ma przeciwwskazania weterynaryjne. Na szczęście wysokiej klasy producenci znają potrzeby osób posiadających rasowe czworonogi i wiedzą, że sprawdzają oni skład kupowanych produktów. Starają się zatem dostarczyć im takiej jakości, jakiej się od nich oczekuje.

Pozostałe wypełniacze

Produkty pszenne lub zbożowe bardzo często pojawiają się w propozycjach budżetowych. Czasem stanowią nawet znaczną większość karmy, o czym świadczyć może stawianie ich na pierwszym miejscu w składzie. Dobra karma dla psa będzie oferować informacje dotyczące zarówno ilości poszczególnych składników, jak i ich pochodzenie. Jeżeli jest to puste wypełnianie nazw produktów, możesz mieć pewność, że ich jakość jest na najniższym poziomie. Lepiej więc unikać takich alternatyw, które bez wyjątku będą stanowić kiepski wybór. Na rynku znajdziesz wiele renomowanych i wysokogatunkowych propozycji, które są w stanie sprawić, że Twój czworonożny przyjaciel będzie zachwycony. Przekonaj się o tym już dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here