Kiedy odwiedzić centrum flebologii, czyli choroby tętnic i żył

0
59
Kiedy odwiedzić centrum flebologii, czyli choroby tętnic i ży

Chore żyły i tętnice to coraz częstsza przypadłość coraz młodszych ludzi. Niestety, nie leczone, mogą prowadzić do bardzo groźnych dla zdrowia konsekwencji. Warto więc obserwować swoje ciało i przy niepokojących objawach udać się do lekarza. Dziedziną medycyny, która zajmuje się tą dziedziną, jest flebologia.

Diagnostyka i leczenie żył i tętnic

Flebologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem naszych tętnic i żył. Jakie choroby najczęściej są diagnozowane? Może to być przewlekła niewydolność żylna, choroba zakrzepowo-zatorowa, a także na przykład popularne żylaki nie tylko pojawiające się na nogach, ale również między innymi w odbycie, czyli popularne hemoroidy. Zmienione chorobowo miejsca są bolesne, źle wyglądają, a w konsekwencji mogą mieć znacznie poważniejsze skutki. Klinika flebologii to miejsce, gdzie istnieje możliwość fachowej i merytorycznej porady lekarskiej oraz wykonania podstawowych badań, które są wstępem do postawienia lekarskiej diagnozy.

Jakie są objawy rozwijających się chorób żył?

Bardzo częstym i pierwszym objawem są na przykład pojawiające się skurcze łydek, a także popularne pajączki na nogach. Nie warto więc ich bagatelizować, a przy nasilającym się problemie warto udać się do centrum flebologii. Innymi objawami może być między innymi uczucie ciężkości w nogach oraz opuchlizna łydek, kostek i stóp, która zazwyczaj nasila się wieczorami, a ranem jest niewidoczna. W konsekwencji pojawiają się także zgrubienia naczyń pod kolanami i wokół kostek oraz w innych miejscach. Gdy zauważymy niepokojące objawy u siebie, należy jak najszybciej skonsultować je z lekarzem oraz poddać się specjalistycznym badaniom, które pozwolą postawić diagnozę, a ostatecznie także zastosować leczenie.

Centrum flebologii – diagnoza i leczenie chorób żył

Pierwsze miejsce, gdzie powinniśmy się udać, jest klinika flebologii. Pracują w niej doświadczeni lekarze specjaliści, którzy w swojej pracy wykorzystują nowoczesne urządzenia do badania stanu naszych tętnic i żył. Podstawowym badaniem, jakie przeprowadza taki specjalista, jest badanie fizykalne oraz USG Dopplera. Te dwa proste badania pozwalają na postawienie diagnozy, a następnie zastosowanie odpowiedniego leczenia. Warto pamiętać, że im wcześniejsze rozpoznanie oraz wdrożone leczenie, tym większe szanse na szybki powrót do zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here