Kiepski dzień dla włosów

0
731

Każdy to zna – wstajemy rano, zerkamy w lustro i od razu adrenalina rośnie. Przed pójściem spać wszystkie fryzura była perfekcyjna, a teraz każdy włos zdaje się sterczeć w inną stronę.

Przyczyny kiepskich włosów

Przyczyny, dla których zdarza się tak zwany „bad hair day” (ang. Dzień kiepskich włosów) są bardzo różne. Mają na to wpływ kosmetyki, których używamy, a nawet pogoda. Wilgotne powietrze sprawia, że włosy, szczególnie te dość cienkie z tendencją do kręcania się, puszą się, skręcają, ciężko je rozczesać. Najtrudniej mają te osoby, które pragną prostych włosów lub fryzura jaką noszą wygląda dobrze tylko przy właśnie takich włosach. Noszenie niektórych rodzajów ubrań powoduje silne elektryzowanie się włosów. Przyczyną kiepskich włosów u kobiet jest nawet gospodarka hormonalna. W niektóre dni, najczęściej w okresie owulacji skóra wygładza się, a włosy stają się bardziej elastyczne. Ma to związek z wydzielaniem łoju przez skórę głowy, która nawilża włosy. Bywa jednak, że w wyniku wahań hormonalnych tego łoju jest zbyt dużo lub zbyt mało. Wówczas fryzura za żadne skarby nie chce się ułożyć.

Radzenie sobie z kiepskimi włosami

Przede wszystkim nie powinno się chodzić spać w mokrych lub nawet wilgotnych włosach, do tego nie związanych. Łatwo się wtedy skręcają i odkształcają. Nawet spanie z rozpuszczonymi włosami im nie służy. Kolejny ważny punkt to chodzenie do fryzjera z najlepszą techniką cięcia. Profesjonalne cięcie pozwala na uniknięcie w dużym stopniu odkształcania się włosów. Wystarczy przeczesać je rękami, aby fryzura na nowo przyjęła odpowiedni kształt. Nie monża również przesadzać z nadmiarem stylizacji i używać przedmiotów oraz ubrań, jak również pościeli, które nie elektryzują (zamiast satyny bawełna, zamiast plastyku drewniana szczotka). Do suszenia należy używać suszarek z jonizatorem powietrza. W przypadku suchych włosów należy stosować nawilżające maski, w przypadku zbyt tłustych kosmetyki odtłuszczające, lecz również niezbyt mocno. W wilgotne dni, gdy zależy nam na wyglądzie warto rozważyć zaplecenie włosów w warkocz lub upięcie koka.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKomunikacja z fryzjerem
Następny artykułCzy skrzyp polny jest dobry na włosy
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here