Kredka do ust – jak wybrać i jak używać?

0
551
Kredka do ust - jak wybrać i jak używać?

Postawą w każdym makijażu – zarówno tym dziennym, jak i wieczorowym – są mocno zaznaczone usta. Ten trend funkcjonuje na całym świecie już od wielu lat i nie wygląda na to, aby miało się to zmienić. Każda kobieta codziennie z samego rana sięga przecież po swój ulubiony tusz do rzęs. Dzięki niemu może efektownie wydłużyć, pogrubić i zakręcić włoski występujące na powiekach, które w takim wydaniu prezentują się znacznie lepiej i nabierają mocnego i charakterystycznego wyrazu, podkreślającego samo spojrzenie i naturalny kolor spojówek. Ostatnio jednak nawet trendy związane z makijażem zaczęły się delikatnie zmieniać. Oczywiście podkreślone rzęsy i pomalowane powieki dalej są na topie, jednakże nowością stały się mocno zaznaczone usta. W makijażach wykonywanych przez najlepszych stylistów świata to właśnie one odgrywają najważniejszą rolę. Połączone z delikatnymi, wręcz kompletnie niepomalowanymi rzęsami dają zabójczo oryginalny efekt, który spodoba się paniom usiłującym chodzić „innymi ścieżkami”. Aby wykonać sobie właśnie tego rodzaju makijaż, warto sięgnąć nie tylko po zwykłą szminkę, ale też dodatkowe kredki do ust. Jeszcze bardziej powiększą one optycznie wargi. Sprawią, że usta zdadzą się być pełniejsze i jędrniejsze. Na takich każdy mężczyzna z przyjemnością złożyłby pocałunek!

Jakieś kilkanaście lat temu każda dbająca o siebie kobieta, korzystająca z dobrodziejstw świata makijażu, posiadała w swojej kosmetyczce przynajmniej jedną ulubioną kredkę do ust. Z czasem stała się ona jednak totalnie zbędnym artykułem. Kobiety kompletnie przestały z niej korzystać, uznając ją za tandetną, a czasem wręcz wulgarną. Mocno zarysowane usta, których kontur odbiegał swoim kolorem od barwy samych warg i zazwyczaj był od nich ciemniejszy, zaczęły się kojarzyć z paniami lekkich obyczajów. Oczywiście gwiazdy showbiznesu wciąż chętnie je nosiły, ale przeciętna kobieta raczej nie chciała byś postrzegana w taki sposób, dlatego wolała sięgnąć po zwykłą szminkę lub zupełnie naturalny błyszczyk. Kredki do ust wracają jednak do łask. Od niedawna ponownie stały się modne, a jako że kosztują niewiele (jedna sztuka takiego produktu to wydatek rzędu paru złotych), warto mieć w swojej kosmetyczce przynajmniej jedną z nich. Pozwoli ona na uwydatnienie ust i lepsze zarysowanie ich kształtu. Na kredkach do ust skorzystają przede wszystkim posiadaczki wąskich i niepełnych warg. Dzięki nim będą w stanie wizualnie je powiększyć i cudownie wypełnić.

Oczywiście taka kredka do ust nie jest produktem kierowanym do wszystkich kobiet. Na pewno nie przyda się kobietom, które w ogóle się nie malują i nie zamierzają tego zmieniać. Nie sprawdzi się również u tych, które przywykły do swoich codziennych i delikatnych makijaży, jakie w zupełności im wystarczają. Mimo iż niemalże wszystkie panie przejmują i interesują się swoim wyglądem, niektóre robią to w inny sposób aniżeli wyłącznie poprzez upiększanie swoich twarzy. Jeżeli jednak dziewczyna jest prawdziwą miłośniczką takiej formy wyrażania swojej osobowości i stylu i po prostu uwielbia kombinować z różnego rodzaju makijażami, zmieniając je niemalże każdego dnia, w jej kosmetyczce takie kredki do ust po prostu muszą koniecznie zagościć. Są to produkty bardzo uniwersalne i praktyczne. Na pewno przydadzą się tym kobietom, które narzekają na kształt swoich ust i chciałyby go przynajmniej wizualnie poprawić. Zwykłe szminki, pomadki i błyszczyki nie do końca dobrze sprawdzają się w tej roli. Zazwyczaj rozmywają się na linii warg, przez co końcowy efekt jest jeszcze gorszy. Zarysowując ten kontur kredką, można przejąć panowanie nad wyglądem swoich ust. Obrysowane i pomalowane zaprezentują się cudownie!

Jak w przypadku większości produktów kolorowych, przeznaczonych do wykonywania nietypowych makijaży, wybór tej idealnej kredki nie jest wcale prosty. Największe trudności sprawia kobietom ustalenie odpowiedniego dla nich koloru tego produktu. Czy lepiej sprawdzi się ten ciemniejszy, czy może jednak jaśniejszy? Zasada tutaj jest dość prosta i za każdym razem należy się jej trzymać. Kolor kredki powinien być jak najbardziej dopasowany do odcienia samej szminki. Jeżeli kobieta na co dzień korzysta wyłącznie z mocno czerwonej pomadki, dla niej optymalnym wyborem będzie kredka niemalże w tym samym kolorze. Panie, które lubią natomiast manewrować i bawić się odcieniem swoich warg, powinny sięgnąć po przynajmniej dwie lub trzy kredki w zróżnicowanych kolorach. Najlepiej wybrać te o przeciwstawnych barwach. Komplet składający się z kredki beżowej, różowej oraz czerwonej każdej kobiecie powinien w zupełności wystarczyć. Oczywiście zawsze można na bieżąco dokupywać do niego kolejne kolorowe artykuły do makijażu. Najprostsze kredki do ust, tworzone przez mniej znane firmy, kosztują od pięciu do dziesięciu złotych. W cenie wynoszącej sto złotych można więc już dostać nawet kilkanaście takich artykułów. A im więcej będzie się ich mieć, tym lepiej można będzie dopasowywać je do kolorów szminek. Makijaż stanie się spójny i efektowny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here