Które rzęsy sztuczne wybrać?

0
1501
Które rzęsy sztuczne wybrać?

Rzęsy z norek
Sztuczne rzęsy z norek syberyjskich to jedne z najdroższych rodzajów rzęs. Materiał pobierany jest ze zwierząt, które są zabijane w tym celu, co może być barierą dla wielu z nas. Z drugiej jednak strony rzęsy z norek syberyjskich nie mają sobie równych. Mogą mieć najróżniejszą długość i gęstość (to ostatnie zależy od metody, jaką obierzemy przy aplikowaniu rzęs). Rzęsy z norek syberyjskich są niesamowicie delikatne, mają naturalny skręt, są lekkie i nie obciążają rzęs naturalnych. Wyglądają na oku bardzo naturalnie: często nie da się ich odróżnić od rzęs naturalnych. W tym ostatnim przypadku liczy się oczywiście też gęstość: jeśli przesadzimy z gęstością, wówczas zniwelujemy naturalny efekt.
Dzięki czemu rzęsy z norek są tak naturalne? Każda z nich ma inną długość – podobnie jak rzęsy człowieka. Każda z nich jednak jest tak samo gruba, dlatego można liczyć na ciekawy efekt przy wykorzystaniu właśnie tego rodzaju rzęs.

Rzęsy z norek a uczulenie
Każda kobieta, która zdecyduje się na rzęsy 3 D z norek syberyjskich powinna sprawdzić wcześniej, czy nie jest na nie uczulona. Warto wykonać test uczuleniowy polegający na krótkim kontakcie z niewielką ilością materiału. Tylko wtedy będziemy mogli przekonać się, czy następnego dnia nie obudzimy się z opuchniętą twarzą. Nie należy tego lekceważyć, bo na najmniej ostrożnych może czekać nawet silny wstrząs anafilaktyczny!

Rzęsy z norek a tusz do rzęs
Kobiety, które założyły rzęsy z norek syberyjskich nigdy nie powinny ich malować tuszem. Jeśli jednak upierają się przy jakimkolwiek tuszu, powinny zdecydować się tym, który został wykonany na bazie wody. Taki niestety będzie się rozlewał rozmazywał na twarzy, doprowadzając do powstawania bardzo niekorzystnych zacieków.

Rzęsy syntetyczne
Rzęsy plastikowe są odrysowane jakby od linijki. Są najtańsze i sporo kobiet ich używa, jednak jeśli zależy nam na maksymalnie naturalnym wyglądzie, należy jednak zainwestować w rzęsy z norek lub z jedwabiu. Rzęsy syntetyczne są dość ciężkie i obciążają nam oko w dłuższej perspektywie, zwłaszcza jeśli robimy je metodą 3 D. Ich ogromną zaletą jest duża różnorodność kształtów i długości. Na rynku znajdziemy rzęsy sztuczne praktycznie o każdym kształcie: kobiety, które mają na przykład opadające powieki mogą wybrać rzęsy, które będą miały najdłuższe włoski na środku oka. Kobiety, którym zależy na efekcie kocich oczu wybiera głównie wśród rzęs, które mają najdłuższe włoski na samym końcu.

Syntetyczne sztuczne rzęsy opinie
Nie bez znaczenia również jest fakt, że rzęsy sztuczne syntetyczne występują w różnych długościach: można je z powodzeniem dostosować do wielkości oka. Kobiety mają najróżniejszą wielkość oczu: od maleńkich po naprawdę wielkie. Rzęsy syntetyczne niestety najszybciej ulegają splątaniu. Lubią się też niszczyć w czasie rozczesywania. Nie łamią się jednak tak szybko jak rzęsy z norek syberyjskich.

Rzęsy przyklejane metodą 1:1, 1:2, 1:3
Rzęsy przyklejane metodą 1:1 polega na tym, że do jednej naturalnej rzęsy dokleja się jedną rzęsę sztuczną. Klej nie ma tutaj żadnego kontaktu ze skórą. Rzęsy przykleja się od góry do rzęs naturalnych. Efekt jest bardzo naturalny, ale polecany osobom, którym bardziej zależy na wydłużeniu niż na zagęszczeniu rzęs.
Rzęsy przyklejane metodą 2 do jednego i trzy do jednego przykleja się odpowiednio tak, że do jednej rzęsy naturalnej dokleja się dwie lub trzy rzęsy: jedną u nasady, a drugą tak jak w przypadku metody jeden do jednego. Aby zastosować metodą dwa i trzy do jednego, trzeba już sięgnąć po rzęsy z norek – nie polecamy stosowania tej metody z użyciem rzęs syntetycznych.

Dla kogo sztuczne rzęsy 2D i 3D?
Osoby, które mają dość długie, ale rzadkie rzęsy powinny raczej zdecydować się na metodę 2 D i 3D. Tutaj efekt u każdego będzie bardzo widoczny. Osoby, które na co dzień nie malują się zbyt mocno i stawiają raczej na naturalny wygląd nie powinny na pierwszy raz stawiać na metodę 3D, bo nie będzie to wygadało dobrze. Rzęsy przedłużane metodą 3D to prawdziwa firana z włosków na oczach. Aby dobrze wyglądały takie rzęsy, trzeba mieć pełen makijaż na twarzy, w szczególności podkreślone brwi.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs: czy warto?
Kobiety, które robią zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs najczęściej twierdzą, że jest to najlepsza rzecz, jaką mogą zrobić dla swojego wyglądu. Mimo że koszt jest dość wysoki, szczególnie dla rzęs z norek (400 zł), to jednak warto to zrobić dla dobrego samopoczucia. Rzęsy sztuczne wyciągają oko tak, ze wydaje się nieco bardziej „kocie“. Kobiety z problemem opadających powiek natomiast chwalą sztuczne rzęsy za wyciągnięcie powiek do góry i optyczne powiększenie oczu. Spojrzenie nabiera wyrazistości. Nie trzeba robić żadnego makijażu (nawet kresek nad powieką). Aby jednak być w pełni zadowoloną, trzeba wybrać dobre sztuczne rzęsy opinie oraz dobrą kosmetyczkę, która ma doświadczenie zarówno w przyklejaniu rzęs, jak i bezproblemowym ich zdejmowaniu. Po założeniu rzęs pamiętajmy też o ich codziennym rozczesywaniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here