Lekarz endokrynolog

0
38
Lekarz endokrynolog

Do lekarza endokrynologa Katowice trafiają pacjenci z różnymi objawami zmian hormonalnych zachodzących w ich organizmach. Zmiany te są spowodowane zaburzeniami w obrębie gruczołów wydzielania wewnętrznego, co oznacza, że na przykład tarczyca, przytarczyce czy nadnercza produkują zbyt małe lub zbyt duże ilości hormonów. Leczeniem tych zaburzeń zajmuje się lekarz endokrynolog Katowice, który diagnozuje chorobę na podstawie badań i rozpoczyna terapię.

Mali pacjenci

Do endokrynologa dziecięcego Katowice trafiają pacjenci w różnym wieku, od niemowlaków, po wiek nastoletni, z różnymi symptomami chorobowymi. Do najczęstszych należą zbyt wolny lub nadmierny wzrost ciała, związane są z tym często zaburzenia wagi czyli chudnięcie mimo jedzenia i tycie mimo stosowania diety. W takich wypadkach endokrynolog dziecięcy Katowice kieruje młodego pacjenta na serię badań, po czym określa rodzaj choroby i wdraża odpowiednie leczenie.Do dziecięcych zaburzeń hormonalnych należą też zmiany skórne, czyli wszelkie wysypki, przesuszenia skóry i wypadanie włosów, które można pomylić z chorobami dermatologicznymi. Dlatego ważne jest, by to endokrynolog dziecięcy Katowice zbadał dziecko i na podstawie badań rozpoznał chorobę. Może też zdarzyć się tak, że pewne objawy mogłyby wskazywać na chorobę endokrynologiczną, jednak po badaniach okazuje się, że tak nie jest. By mieć pewność, niezbędna jest konsultacja z endokrynologiem dziecięcym Katowice.

Endokrynolog Katowice leczy nie tylko choroby tarczycy

Endokrynolog katowice kojarzy się większości pacjentów z chorobami tarczycy: nadczynnością i niedoczynnością. Jednak poza tymi chorobami, leczy również wiele innych dolegliwości związanych z hormonami. Zajmuje się na przykład leczeniem depresji powstałej na skutek niedoboru hormonów, także cukrzycą i guzami występującymi w obrębie gruczołów dokrewnych. Kobiety konsultują u endokrynologa Katowice zaburzenia miesiączkowania i dojrzewania, nadmierne owłosienie i menopauzę. Zajmuje się on również leczeniem niepłodności związanej z zaburzeniami hormonalnymi. Trafiają do niego także pacjenci z typowymi, jakby się zdawało, dolegliwościami dermatologicznymi, związanymi ze zmianami skórnymi, wypadającymi włosami i łamiącymi się paznokciami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here