Makijaż, a typ cery

0
710
Makijaż, a typ cery

Makijaż jest ozdobą dla każdej z pań, a odpowiednio dobrany potrafi zdziałać cuda nie tylko w wyglądzie, ale także dla samopoczucia. Kobiety stają się pewne siebie, rozświetlone i gotowe do działania. Makijaż staje się bardzo istotną częścią życia dla zwłaszcza młodych dziewczyn i kobiet, które pragną wyglądać modnie, ładnie i elegancko. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich kosmetyków dla cery oraz jej pielęgnacja. Nie wolno pod żadnym pozorem zostawiać makijażu na noc, ponieważ skóra po prostu musi mieć czas na regenerację! Pominięcie tego punktu będzie skutkowało pogłębiającymi się problemami dermatologicznymi, których nie da się ukryć pod nawet grubą warstwą make upu.
Pielęgnację skóry powinno zacząć się od wybrania odpowiedniego kosmetyku do oczyszczania twarzy. Są to żele, pianki lub produkty w postaci lekkich kremów z peelingiem. W zależności od potrzeb skóry może być to oczyszczenie razem z nawilżeniem dla starszych kobiet lub oczyszczenie i działanie przeciwtrądzikowe lub przeciw zaskórnikom dla tych młodszych. Warto jest zaopatrzyć się w krem na dzień i na noc, który będzie odżywiał skórę, którą makijaż może obciążać lub wysuszać. Dobrym pomysłem jest stosowanie różnych maseczek mniej więcej co tydzień lub co kilka dni. Pomogą one zregenerować naskórek, przez co makijaż będzie wyglądał o wiele lepiej.
Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór kosmetyków do makijażu do stanu cery, a także jej predyspozycji. Na rynku, w drogeriach oraz w sklepach internetowych dostępnych jest szereg kosmetyków dla różnych rodzajów cery. Można wyróżnić trzy podstawowe typy cery i to właśnie do nich należy dobrać kosmetyki, zaczynając od podstawy jaką jest podkład do twarzy.
Skóra sucha, do której sprawdzą się świetnie kosmetyki mineralne, które nie wysuszają cery. Makijaż mineralny jest też fajna opcją z powodu tego, że jest delikatny, a składniki kosmetyków mineralnych są zazwyczaj bardzo naturalne. Wykonanie makijażu mineralnego nie jest trudne, ponieważ produkty bardzo dobrze rozprowadzają się na skórze. Zwłaszcza istotne jest to dla cery suchej, ponieważ to właśnie na niej są widoczne wszystkie suche skórki po nałożeniu podkładu. Zaletą mineralnego makijażu jest również to, że dopasowuje się on bardzo łatwo do kolorystyki cery. W przypadku podkładu można wyróżnić tylko kilka podstawowych odcieni podkładów mineralnych z podziałem na te jaśniejsze bądź ciemniejsze oraz na bardziej różowe lub żółte odcienie.
Makijaż mineralny przy takiej cerze można wykonać od podstaw, są dostępne oprócz podkładów także rozświetlacze, pudry w kamieniu, kosmetyki do konturowania, cienie do powiek i tusze do rzęs.
Innym typem skóry jest cera tłusta, tutaj należy szczególnie uważać wykonując makijaż, ponieważ może on bardzo szybko ulegać ścieraniu. Najlepiej jest nałożyć pod makijaż bazę, która przedłuży jego trwałość. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby w tym przypadku także wykonać makijaż mineralny, kosmetyki te są na tyle świetnie przystosowane, że nie powinny pogarszać stanu skóry ani zatykać porów jakby mogły to zrobić inne cięższe podkłady nie mineralne. Do tego podkłady mineralne mają często w składzie tlenek cynku, który pomaga neutralizować wszelkie niedoskonałości, jakie pojawiają się na skórze.
Ostatnim typem cery jest skóra mieszana, niestety zdarza się, że raz mamy cerę tłustą, na której pojawiają się krostki lub nawet trądzik, a innym razem nasza cera będzie sucha i będzie wymagała głębokiego nawilżenia. W tym przypadku zastosowanie makijażu mineralnego pozwoli zapanować nad tymi mankamentami. Podkład mineralny nawilży skórę, a znajdujące się w jego składzie naturalnego pochodzenia tlenki zadbają o to, żeby pory nie zostały zapchane i żeby na skórze nie pojawiło się więcej nie ładnych niedoskonałości. Oprócz tego można śmiało utrwalić taki makijaż specjalną bazą lub pudrem, także mineralnym ale w postaci kamienia.
Większość osób sądzi, że makijaż mineralny jest nie tylko trudny do wykonania ale także drogi i nie opłacalny, nie jest to jednak prawdą. To prawda, że większość z kosmetyków jest droższa niż ich nie mineralne odpowiedniki ale są to produkty bardzo wydajne. Często ze względu na swój skład nie mają daty ważności, a jednego słoiczka z podkładem można z powodzeniem używać nawet przez pół roku! Ta sama zasadza dotyczy innych kosmetyków mineralnych w tym cieni do powiek czy tuszy do rzęs. Do wykonywania makijażu takimi kosmetykami trzeba się przyzwyczaić jednak nie jest to rzecz skomplikowana. Większość z nich można rozprowadzać za pomocą dłoni, ponieważ mają wyjątkowo kremową konsystencję. W perspektywie dłuższego czasu makijaż ten stanie się szybszy i bardziej ekonomiczny, a także pozwoli zachować dobry stan skóry na dłużej. Makijaż w całości mineralny nie będzie powodował niebezpiecznych dla zdrowia skutków ubocznych. Są to produkty wielokrotnie badane dermatologicznie, którym zaufało już bardzo wiele kobiet. Na szczęście są coraz bardziej popularne wśród młodych dziewczyn, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here