Manicure bez tajemnic

0
381
Manicure bez tajemnic

Rodzaje manicure dostępne w salonach kosmetycznych

Mówi się, że dłonie to najważniejsza część wizytówki kobiety. Dlatego nie dziwi fakt, że każda z nas chce zadbać o to, aby nasze dłonie wyglądały zdrowo i pięknie. Nieodłącznym elementem zadbanych dłoni są paznokcie. Jeśli nie zwracamy na nie uwagi, mogą przysporzyć wielu kłopotów. Główne problemy to suche i nieestetyczne skórki wokół paznokci, a także łamliwe i kruche płytki. Jak można poprawić ich kondycję i zregenerować? Do osiągnięcia tego celu służą manicure. Możliwości jest wiele. W dzisiejszym artykule zwrócimy uwagę na te najbardziej popularne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą krótką listą!

Jakie są różne rodzaje manicure?

Profesjonalne salony stylizacji paznokci oferują wiele różnych opcji manicure. Mają one na celu nie tylko poprawę wyglądu paznokci, ale również skórek. Jakie są najbardziej popularne rodzaje manicure?

1. Manicure klasyczny (tradycyjny).

Manicure klasyczny, zwany również tradycyjnym, to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, który odżywia płytkę paznokcia i pielęgnuje skórki. W skład manicure klasycznego wchodzą następujące elementy: usunięcie skórek, skrócenie długości płytki paznokciowej, nadanie kształtu paznokciom oraz ich odżywienie i pomalowanie. Do tego celu stosuje się specjalne preparaty pielęgnacyjne takie jak: odżywki do paznokci, olejki do skórek, olejowe kąpiele do rąk. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu lub umiejętności aby dbać o swoje paznokcie.

2. Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy, który w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny, pozwala na uzyskanie najdłużej utrzymujących się i najbardziej efektownych paznokci. Manicure ten jest nieinwazyjny i nieszkodliwy, więc w żaden sposób nie wpływa na paznokcie. Paznokcie hybryda – jak wygląda wykonanie paznokci hybrydowych? Cały proces polega na przygotowaniu paznokci, skórek i nałożeniu na nie specjalnego budulca hybrydowego lub bazy, jednego lub kilku kolorowych lakierów hybrydowych, a na koniec lakieru hybrydowego, matowego lakieru hybrydowego lub lakieru nawierzchniowego no wipe. Każda warstwa jest następnie suszona pod lampą UV lub LED przed nałożeniem kolejnej. Taka stylizacja chroni paznokcie przed uszkodzeniami i zapewnia im trwałość przez co najmniej trzy tygodnie. Ten manicure jest bardzo ważny ponieważ lakier nie odpryskuje a kolor nie traci połysku. Manicure łączony z hybrydami to świetny sposób na wyeksponowanie paznokci hybrydowych. Lakier ciągnie się aż do końcówki paznokcia.

3. Manicure żelowy

Manicure żelowy działa na zasadzie przedłużania i budowania naturalnej płytki paznokcia. Do obróbki paznokci używa się specjalnych żeli budujących. Można je przedłużyć i nadać im preferowany kształt, nawet jeśli zostały obgryzione lub uszkodzone. Do leczenia naturalnej płytki paznokciowej używa się odpowiednich szablonów. Szablony te umieszcza się pod wolnym brzegiem paznokcia, a następnie nakłada się preparat. Zarówno żele budujące jak i lakiery hybrydowe muszą być utwardzone w świetle UV lub LED.

4. Manicure winylowy

Manicure winylowy to popularna forma stylizacji paznokci, która cieszy się stale rosnącą popularnością. Polega on na przygotowaniu paznokci i otaczających je skórek, a następnie pokryciu płytki lakierem winylowym. Te, w przeciwieństwie do hybryd, nie wymagają użycia żadnej lampy.

5. Manicure akrylowy

Manicure akrylowy jest podobny do manicure żelowego. Pozwala na wymodelowanie paznokci. Manicure akrylowy jest podobny do manicure żelowego. Pozwala na modelowanie paznokci. Jak to się robi? Po przygotowaniu płytek paznokciowych, przykleja się je. Następnie proszek akrylowy miesza się z specjalnym preparatem, który służy do ich nakładania. Po wyschnięciu pudru można je spiłować, aby nadać im pożądany kształt.

6. Manicure japoński

Manicure japoński to doskonały wybór dla osób, które mają kruche paznokcie lub łamliwe paznokcie. Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów wzmacniających i regenerujących paznokcie, a także przylegające skórki. Cały proces polega na nakładaniu na paznokcie lakierów i past do opiłowywania, które zawierają witaminy. Lakiery te wzbogacone są o witaminy A+E, keratynę oraz krzemionkę z Morza Japońskiego. Mieszanka ta nawilża i odżywia paznokcie oraz nadaje im perłowy kolor.

7. Manicure dla mężczyzn

Ze względu na swoją twardość, męskie paznokcie i skórki wymagają więcej uwagi. Męski manicure polega na przycięciu i odsunięciu skórek, nadaniu kształtu paznokciom oraz nałożeniu specjalnej bezbarwnej odżywki, która jest przeznaczona specjalnie dla mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here