Obóz nad jeziorem – wodne wakacje pełne przygód

0
1015
Obóz nad jeziorem

Podczas gdy większość ludzi decyduje się na wakacje nad morzem, spora część wyjeżdża nad jeziora. Gwarantuje to pełen wypoczynek. Nad jeziorami nie spotkamy tłumów oraz krzyczących sprzedawców. Atrakcji jednak nie brakuje. Spróbować można sportów wodnych, które są fascynujące.

Ośrodki nad jeziorami są idealnymi miejscami na obóz dla dzieci i młodzieży. Obóz na jeziorem to gwarancja aktywności. Możliwości jest mnóstwo.

Obóz nad jeziorem, a sport

Nad jeziorem może być zrealizowany niemalże każdy obóz. Jednak najwięcej organizuje się obozów sportowych. Jezioro daj duże możliwości amatorom sportów wodnych.

Wśród sportowych obozów nad jeziorem najpopularniejsze są obozy żeglarskie. Podczas takiego obozu nad jeziorem uczestnicy codziennie biorą udział w zajęciach praktycznych, jak i teoretycznych. Amatorzy żeglarstwa na tym obozie nad jeziorem poznają zasady sterowania jachtem, dowiadują się jak pracują żagle oraz jak się nazywają poszczególne części jachtu. Dodatkowo uczestniczą w zajęciach z nawigacji i lokacji. Na obozie żeglarskim nie powinno zabraknąć nauki wiązania węzłów oraz manewrowania jachtem ( odpadanie, ostrzenie, zwroty, praca żaglami i sterem).

Kolejnym również chętnie wybieranym sportowym obozem nad jeziorem jest obóz windsurfingowy. Na uczestników tego obozu nad jeziorem czekają między innymi takie zajęcia jak: zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, pływanie na zawietrznej, pływanie rogiem szotowym do przodu, pływanie w trapezie, pływanie w ślizgu, start z plaży, start z wody.

Nad jeziorem organizowane są także obozy jeździeckie. Tereny nad jeziorami są niezwykle malownicze. Jazda konna po tych terenach jest bardzo emocjonująca, a widoki zapierają dech w piersiach.

Sportowy obóz nad jeziorem to także wyjazdy profilowane:

– obozy piłkarskie

– obozy fitness

– obozy crossfit

– obozy ogólnosportowe

– obozy odchudzające

– obozy taneczne.

Dodatkowo na każdym ze sportowych obozów nad jeziorem uczestnicy maja okazję spróbować kajakarstwa. Wyprawa kajakowa po jeziorze to niezwykła przygoda. Na obozach na jeziorem dostępne są również rowerki wodne.

Obóz nad jeziorem dla osób nie lubiących sportu

Tematyk obozów nad jeziorem jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze są te wyżej opisane sportowe. Dla wszystkich tych, którzy za sportem nie przepadają dostępne są obozy artystyczne, przygodowe, survivalowe, paintballowe, ASG, militarne, wypoczynkowe, językowe, kulinarne, fabularne, anime i manga, dziennikarskie, naukowe, psychologiczne i wiele więcej.

Każdy obóz nad jeziorem to przede wszystkim frajda. Uczestnicy codziennie biorą udział w zabawach integracyjnych, konkursach, animacjach, dyskotekach, ogniskach, spacerach, wędrówkach, grach na plaży, szaleństwach w jeziorze i wielu innych przyjemnych zajęciach.

Obóz nad jeziorem to także wycieczki. W ofercie letniej 2020 Kogis znaleźć można obozy nad jeziorem w Czaplinku oraz Hartowcu. Dzieci, które pojadą do Czaplinka będą miały okazję zobaczyć Kołobrzeg oraz poszaleć w parku rozrywki Pomerania Fun Park. Uczestnicy obozów w Hartowcu pojadą do uroczej Lubawy oraz do parku linowego.

Gdzie najpiękniejsze jeziora?

Najwięcej obozów nad jeziorem realizowanych jest na Warmii i Mazurach, Kaszubach oraz Pojezierzu Drawskim. Polska północna bogata jest w piękne i duże jeziora. Dodatkowo są to wyjątkowe czyste akweny. W tych okolicach nie brakuje uroczych miasteczek oraz atrakcji typu muzea, zabytki, parki rozrywki. Są to idealne miejsca na organizację obozu nad jeziorem dla dzieci i młodzieży.

Obóz nad jeziorem, a zakwaterowanie

Ośrodki kolonijne nad jeziorami charakteryzują się bogatym zapleczem rekreacyjnym. Mnóstwo przestrzeni, boiska, sale, świetlice, namioty, wiaty, place zabaw, siłownie na powietrzy, teren do paintballa, często parki linowe, własna plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego – te wszystkie elementy sprawiają, że nie sposób się nudzić podczas obozu nad jeziorem.

Zajęcia w lecie praktycznie przez cały dzień prowadzone są na zewnątrz, a więc ważne aby teren ośrodka był duży i bezpieczny. Dzięki temu dzieci mają swobodę ruchu. W przypadku niepogody zajęcia prowadzone są w salach/świetlicach/namiotach. Nic nie stoi na przeszkodzie dobrej zabawie.

Obóz nad jeziorem zwykle jest zlokalizowany tuż przy plaży – najlepsze są takie obiekty, które mają własną, sprawdzoną, prywatną plażę z ratownikiem. Niezwykle istotne jest też to, czy plaża jest szeroka i woda płytka, bowiem zdarzają się kąpieliska, gdzie dziecko szybko traci grunt – nie jest to wówczas ani przyjemne miejsce do zabawy, ani bezpieczne. Większość dużych ośrodków jednak jest zlokalizowanych właśnie nad piękną, szeroką, piaszczystą plażą. Obóz nad jeziorem zwykle ma w programie bardzo dużo korzystania ze sportów wodnych, sporo plażowania i kąpieli, zatem aspekt własnej plaży jest niezwykle ważny.

Dla kogo obóz nad jeziorem?

Obóz nad jeziorem będzie świetną przygodą zarówno dla dzieci w wieku 8-12 lat, jak i dla młodzieży powyżej dwunastego roku życia. Sprawność fizyczna również nie gra tutaj roli, gdyż każdy może sobie wybrać tematykę obozu nad jeziorem jaka mu odpowiada.

Obóz nad jeziorem to sposób na aktywne wakacje pełne zabawy. Codzienne kąpiele w jeziorze oraz animacje na plaży w towarzystwie rówieśników przyniosą mnóstwo radości. Podczas obozu nad jeziorem każdy uczestnik spróbuje wielu nowych aktywności, pozna mnóstwo przyjaciół, otworzy się na nowe doświadczenia. Obóz nad jeziorem to czas radości oraz samorozwoju. Podczas takiego wyjazdu dziecko możne odnaleźć życiowe hobby, usamodzielnić się oraz nauczyć się wielu wartościowych rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here