Odsysanie tłuszczu, czyli sposób na piękną sylwetkę

0
100
Odsysanie tłuszczu

Zbędne kilogramy są zmorą wielu osób. Drakońska dieta i wysiłek fizyczny nie zawsze dają pożądane efekty – czasem nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu czy udach może uprzykrzyć życie nawet mimo szczupłej sylwetki. Odsysanie tłuszczu jest sposobem na modelowanie ciała nawet dla osób mających tendencję do gromadzenia nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Liposukcja – jak przebiega?

Liposukcja jest zabiegiem operacyjnym, dlatego też wymaga kwalifikacji lekarza. Przebiega w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Liposukcja brzucha i każdej innej partii ciała polega na stworzeniu niewielkich nacięć w skórze, przez które wprowadza się specjalną rurkę, czyli kaniulę. Jej zadaniem jest rozbicie tkanki tłuszczowej oraz odessanie jej do zbiornika. Podczas jednego zabiegu bezpiecznie można usunąć nawet 3-4 litrów tłuszczu. Zabieg wymaga rekonwalescencji. Przez 3-4 kolejne tygodnie należy nosić specjalne ubrania uciskowe, które zapobiegają powstawaniu obrzęków. Przez miesiąc należy unikać aktywności fizycznej, a w szczególności podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Ile kosztuje liposukcja?

Liposukcja cena to kwestia, o którą pyta wiele osób planujących zabieg odsysania tłuszczu. Cena zależy od tego, na jakiej partii ciała zostanie wykonany zabieg, a także jaka ilość tkanki tłuszczowej ma zostać odessana. Dla przykładu liposukcja brzucha to wydatek rzędu 4-8 tysięcy złotych, natomiast liposukcja pleców – 4 tysięcy. Warto podkreślić, że liposukcja przynosi trwałe efekty i zapobiega ponownemu odłożeniu się tkanki tłuszczowej w tych samych partiach ciała. Liposukcja cena jest więc adekwatna do jakości zabieg oraz jego efektu.

Liposukcja bez użycia skalpela – czy jest możliwa?

Nie każda osoba może poddać się zabiegowi liposukcji. Odsysanie tłuszczu może zostać zastąpione liposukcją bez skalpela – jest to lipoliza iniekcyjna czy liposukcja ultradźwiękowa. Podczas lipolizy tkanka pod skórę wprowadzany jest preparat rozbijający komórki tłuszczowe, natomiast liposukcja ultradźwiękowa polega na przykładaniu do wybranych partii ciała głowicy emitującej ultradźwięki. Dla pacjenta jest to zabieg bezbolesny, jednak rozbija komórki tłuszczowe. Liposukcja bez skalpela jest alternatywą dla osób, które nie mogą skorzystać z tradycyjnej liposukcji. Efektem serii zabiegów jest kilka centymetrów w obwodzie mniej, jednak nie można liczyć na tak mocne modelowanie sylwetki, jak w przypadku odsysania tłuszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here