Plombowane pojemniki plastikowe – nowy trend, czy logistyczna konieczność?

0
34
Plombowane pojemniki plastikowe - nowy trend, czy logistyczna konieczność

Transport za pomocą pojemników plastikowych, staje się już standardem w europejskiej logistyce.. Stawiając na pojemniki plastikowe producent musi wdrażać zupełnie nowe technologie ich produkcji, a zwłaszcza zabezpieczeń. Jedną z nich jest implementacja specjalnych, plombowanych mechanizmów, których celem jest zabezpieczenie bardzo wartościowych towarów.

Jak działa plomba?

Co ciekawe, producent opakowań plastikowych nie zawsze jest odpowiedzialny za stworzenie gotowego, plombowanego produktu. Owszem – konstrukcja takiego opakowania może być dostosowana do plomby, ale jej wystawcą jest zwykle nadawca. Może nim być osoba prywatna, która posiada odpowiednie zasoby, albo firma transportowa, zajmująca się przewozem wyjątkowo wartościowych przedmiotów. Podstawową zaletą systemu plomb jest możliwość odczytania, kto plombował wybrane opakowanie i – jeśli włamanie miało miejsce – wizualne odnotowanie takiego faktu.

Producent pojemników plastikowych dba o jakość!

Produkując tak uniwersalne detale jak pojemniki plastikowe producent zwraca uwagę na ich funkcjonalność. Biorąc pod uwagę nowoczesne systemy zabezpieczeń (plomby), pojemniki te są tak dopracowane, by ich zdjęcie wiązało się z utratą hermetyczności przez pojemnik. Oznacza to, że plomba nie tylko świadczy o fizycznym bezpieczeństwie łatwo psującego się wyrobu, ale też o dokumentuje jego jakość. Jest to bardzo ważne zwłaszcza z punktu widzenia klientów, którym trzeba dostarczyć w pełni przydatny (np. do spożycia) towar.

Pojemniki plombowane i ich zastosowanie

Każdy producent opakowań plastikowych, musi dopasować ich konstrukcję do określonych norm prawnych i handlowych. Dotyczy to również wspomnianych plomb, których konstrukcja powinna całkowicie uniemożliwiać otwarcie pojemnika. Z opakowań plombowanych korzysta się przede wszystkim podczas transportu międzynarodowego. Co prawda obowiązujące na terenie Unii Europejskiej przepisy są pod tym względem dość ujednolicone, ale w przypadku sprowadzania towarów zza Unii, sytuacja może się bardzo skomplikować.

Podsumowując, nie każdy producent pojemników plastikowych musi dopasowywać ich konstrukcję do zastosowanych plomb. Niemniej dzięki nim produkowane pojemniki z pewnością będą cieszyć się dużą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here