Prawidłowe farbowanie włosów – jak to robić?

0
1299
Prawidłowe farbowanie włosów - jak to robić?

Farbowanie nie jest może najtrudniejszym, ale na pewno nie też najprostszym zabiegiem kosmetycznym. Mimo iż niemalże każda kobieta od czasu do czasu się na nie decyduje, nie każda potrafi wytłumaczyć zupełnie samodzielnie, w jaki sposób powinno się koloryzować włosy. Zazwyczaj podczas zabawy z odcieniem swoich kosmyków kobietom zdarza się popełniać kilka kluczowych błędów, które eliminują ich szansę uzyskania optymalnych i, co bardzo ważne, estetycznie prezentujących się efektów farbowania. Większość pań koloryzuje swoje włosy od przodu, podczas gdy farbowanie włosów od tyłu jest znacznie lepszą opcją, minimalizującą ryzyko porażki. Kupowanie tanich i kiepsko działających farb także można uznać za błąd, podobnie zresztą jak rezygnacja z jakiegokolwiek przygotowania do zabiegu. Oczywiście zadowalający i imponujący efekt koloryzacji można uzyskać nawet w domowych warunkach, ale trzeba po prostu najpierw dowiedzieć się, jak taki zabieg w ogóle przeprowadzić. Nieumiejętnie wykonany może zaszkodzić kobiecej prezencji. Prześwity występujące na włosach czy nawet pojedyncze pasma odróżniające się od nowego koloru swoim odcieniem – to wszystko nie wygląda estetycznie, ani tym bardziej z klasą.

Błąd, który polegał na kupowaniu kiepskich jakościowo i nie do końca dobrze działających farb, został już częściowo wyeliminowany. Większość kobiet wie teraz, że za te pięć złotych nie da się kupić porządnego produktu przeznaczonego do koloryzacji, dlatego też zastępują go droższymi artykułami i postępują w ten sposób bardzo rozsądnie. Najprawdopodobniej bowiem taka farba kosztująca przynajmniej te trzydzieści złotych będzie mieć dużo lepszych skład od tej, której cena wynosi pięć lub dziesięć złotych. Mimo wszystko opakowania warto także czytać! Na ich tylnej części zawsze znajduje się dokładna ulotka ze składem całego produktu. W przypadku farb na pewno nie zabraknie w nim pewnych chemicznych dodatków, czyli m.in. substancji koloryzujących, ale uzupełniających je elementów powinno być mimo wszystko jak najmniej, aby farba jakoś przesadnie nie zaszkodziła strukturze włosów. Na zniszczone kosmyki lepiej też nakładać zupełnie naturalną hennę. Niektóre kobiety tak bardzo się z nią polubiły, że już w ogóle nie sięgają po zwykłe farby, zwłaszcza że taka henna dodatkowo pielęgnuje ich włosy i zapewnia im lśniący, fantastyczny wygląd.

Drugim, równie często popełnianym błędem jest nieczytanie instrukcji obsługi. Zawsze jest ona natomiast dołączona do opakowania z samym produktem. Potrafi być dość długa i występuje w kilku wersjach językowych, dlatego też każda osoba, która sięgnie po taką farbę, może bez trudu dowiedzieć się, jak po prostu należy z niej korzystać. Bo nie jest wcale powiedziane, że wszystkie farby do włosów powinny być użytkowane dokładnie tak samo. Niektóre z nich należy przytrzymywać na kosmykach wyłącznie przez piętnaście minut, podczas gdy inne dopiero po upływie pół godzinny oddadzą swój kolor samym włosom, dlatego jeśli zostaną zmyte wcześniej, efekt będzie niezadowalający, a kobieta może uznać, że farba ma kiepską jakość i po prostu nie działa. Nijakie rezultaty wynikają natomiast wielokrotnie z niedbałości samych kobiet. Powinny one przez każdym farbowaniem poświęcić te pięć minut na rzetelne zapoznanie się z instrukcją obsługi. Dowiedzą się w ten sposób, w jakich proporcjach zmieszać poszczególne składniki i ile farby nałożyć na konkretny rodzaj czy długość włosów. Dobra aplikacja to klucz do sukcesu. Bez niej farbowanie na pewno się nie uda.

Rzadko która kobieta wykonuje też przed samym farbowaniem tzw. test uczuleniowy. A producent oczywiście o nim zawsze wspomina. Zaznacza na opakowaniu swojej farby lub samej instrukcji obsługi, iż przed użyciem artykułu należy wykonać na skórze próbę uczuleniową, sprawdzając jej wpływ na ciało i ogólne bezpieczeństwo dla danej osoby. Taka próba powinna być koniecznie wykonana przed każdym zastosowaniem nowej farby. Jeżeli dana kobieta kupiła ją po raz pierwszy w życiu, nie może tak po prostu nałożyć jej na swoją głowę, gdyż mogłoby się okazać, że jest uczulona na jeden z jej składników, a wtedy byłoby już za późno na ratunek – skóra zaczęłaby piec bądź farba doprowadziłaby do powstania zupełnie innych reakcji alergicznych. Na pewno nikt nie chce się z nimi zmagać i kłopotać. Farby, zwłaszcza te bogato uzupełnione chemicznymi substancjami, potrafią bardzo mocno uczulać i przekonała się już o tym niejedna kobieta. Aby samej móc się uchronić przed taką sytuacją, wystarczy po prostu wykonać taki test uczuleniowy, który trwa kilka sekund i wymaga jedynie odczekania tych parunastu bądź kilkudziesięciu godzin.

To jak farbować włosy, skoro tych wszystkich wymienianych wyżej błędów nie wolno pod żadnym pozorem popełniać? Najlepiej zdecydować się na farbowanie włosów od tyłu, dowiadując się dzięki pomocy sieci, jak ono powinno dokładnie wyglądać. Taka koloryzacja niemalże zawsze jest bardzo skuteczna. Najłatwiej przeprowadza się ją jednak z pomocą drugiej osoby, którą warto tutaj poprosić o wsparcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here