Prostownica z keratyną – co to takiego?

0
929
Prostownica z keratyną - co to takiego?

Zbyt częste korzystanie z prostownicy ma zdecydowanie negatywny wpływ na stan i ogólny wygląd włosów. Teoretycznie każda kobieta ma tego świadomość, ale jednak większość pań, zwłaszcza te przyzwyczajone do prostowania swoich włosów, nie są w stanie zrezygnować ze swojego ulubionego zabiegu stylizacyjnego. Nieraz godzą się już nawet ze wszystkimi jego skutkami ubocznymi i ze spokojem przyjmują fakt, iż poprzez prostowanie ich kosmyki będą tracić swój naturalny wygląd. Niszczą je na własne życzenie, podczas gdy ten ich ulubiony zabieg stylizacyjny mogłyby przeprowadzać w sposób dużo bardziej bezpieczny i odpowiedni dla ich kosmyków. Wystarczy tylko, że zastąpiłyby starą i kiepsko działającą prostownicę znacznie nowocześniejszym urządzeniem do prostowania włosów. Jest nim prostownica z keratyną, na którą obecnie panuje prawdziwy szał. Wszyscy chcą ją mieć i wszyscy ją kupują – oczywiście mowa tu o kobietach przyzwyczajonych do prostowania pasm. Czy jednak takie urządzenie rzeczywiście dobrze sprawdza się na włosach? Dlaczego to właśnie nim warto zastąpić zwykłą prostownicę, która na pewno jest tańsza od tej uzupełnionej keratyną?

Fryzjerzy twierdzą, że to właśnie teraz, od momentu gdy pierwsze urządzenia przeznaczone do wygładzania pasm, wyposażone w keratynę zaczęły pojawiać się na rynku, prostowanie przestało być zabiegiem szkodliwym dla włosów. Stało się dla nich wręcz całkowicie bezpieczne. Prostownica uzupełniona keratyną ma za zadanie zabezpieczać końcówki i chronić je przed szkodliwym działaniem bardzo wysokich temperatur. Rzadko kiedy kobiety trzymają się bowiem tej zasady, która polega na prostowaniu włosów na niskich temperaturach. Wiedzą dobrze o tym, że jeśli podwyższą nagrzanie urządzenia, osiągną lepszy i przede wszystkim szybszy efekt. Mocno rozgrzane płytki zazwyczaj jednak palą włosy i to niezależnie od tego, jak nowoczesna czy droga jest sama prostownica. Ta keratynowa może natomiast zapobiegać niszczeniu się i przesuszaniu włosów. Sprawia, że ich stylizacja staje się łatwiejsza, efektywniejsza i co najważniejsze bezpieczniejsza.

Sposób działania prostownic kreatynowych jest dosyć prosty. Zawierają one bowiem tą samą substancję, która w naturalny sposób występuje w samej skórze, paznokciach oraz włosach. Często jednak, wraz z wiekiem, organizm samoistnie ją traci, a wtedy należy ją uzupełniać – chociażby z pomocą uzupełnianych nią suplementów diety bądź preparatów kosmetycznych. Zwłaszcza kobiety w dojrzałym wieku mogą cierpieć na niedobory keratyny. Jeżeli brakuje jej w samych włosach, podczas prostowania stają się one bardziej podatne na różnego rodzaju zniszczenia. W takim wypadku jednym wyjściem z sytuacji będzie zainwestowanie w urządzenie keratynowe. Prostownica z kreatywną wręcz zmusza włosy do stałej regeneracji i odbudowy. Pozwala im się samodzielnie odnawiać, dzięki czemu z czasem stają się one jeszcze piękniejsze niż wcześniej – mimo regularnego ich prostowania. Zawarta w takich prostownicach keratyna uzupełnia też niedobory tej substancji. Wprowadzając je regularnie do swoich włosów, można odbudować je od wewnątrz i sprawić, by nawet szybciej one rosły oraz się wzmocniły. Każda kobieta powinna zatem rozważyć zakup tego specjalistycznego urządzenia. Dzięki niemu nie będzie musiała rezygnować ze swojego ulubionego zabiegu stylizacyjnego, a poprzez prostowanie zdoła wręcz zadbać o swoje włosy i poprawić ich cały wygląd.

Prostownica z keratyną sprawia zatem, że włosy stają się mocniejsze i silniejsze. Są porządnie odbudowane i zregenerowane, dzięki czemu rzadziej wypadają, niszczą się czy rozdwajają. Kobiety, które będą regularnie korzystać z dobrodziejstw tego urządzenia, szybko dostrzegą również, że ich pasma z czasem nabierają cudownego blasku. Stają się lśniące i to już po zwykłym ich umyciu. Nie będą wymagały stosowania całej masy dodatkowych preparatów kosmetycznych – odżywek, masek czy nawilżających sprayów. Kreatyna zadba o włosy od wewnątrz, a to sprawi, że od zewnątrz zaczną one emanować swoim niesamowitym i zmienionym wyglądem. Ta substancja przygotowuje również kosmyki do niekorzystnych dla nich warunków atmosferycznych. Warto z niej korzystać zwłaszcza w okresie zimy i jesieni, kiedy to dochodzi do nagłych zmian pogody, a niskie temperatury powietrza, silne mrozy i wiatry uszkadzają włosy i mogą powodować ich szybsze wypadanie. Keratynowe prostownice przygotowują także kosmyki do farbowania i innych zabiegów stylizacyjnych. Z wielu powodów warto po nie sięgnąć i zastąpić nimi ich klasyczne odpowiedniki!

Oczywiście nie każda prostownica z keratyną będzie dobra dla samych włosów. Jeżeli to urządzenie ma zapewnić kobiecie opisane wyżej efekty, powinna ona wydać na nie nieco więcej pieniędzy. Nie da się niestety kupić porządnej i idealnie działającej prostownicy keratynowej w cenie wynoszącej mniej niż sto złotych. Póki co na polskim rynku te urządzenia wciąż są pewną nowością, dlatego nic dziwnego w tym, że bywają bardzo drogie. W coś takiego na pewno opłaca się jednak zainwestować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here