Przegląd nowości kosmetycznych do brwi

0
787
Przegląd nowości kosmetycznych do brwi

W tym sezonie nadal stawiamy na dość bogatą stylizację brwi. Pod tym względem jest oczywiście w czym wybierać, ponieważ rynek kosmetyczny pęka w szwach. W sklepach i drogeriach znajdziemy mnóstwo propozycji rozmaitych preparatów do stylizacji brwi. Wybór konkretnego środka czy kosmetyku zależy od osobistych upodobań, oraz od efektu, jak chce się osiągnąć. Bo w zależności od danego typ produktu, efekt na brwiach będzie różny.

Stylizacja brwi
To, co zdecydowanie wychodzi już z mody, to brwi przerysowane. Obecnie stawiamy na naturalność i lekkość w stylizacji brwi. Odchodzą do lamusa bardzo grube, zbyt mocno przyciemnione i nieproporcjonalne brwi. ponieważ wyglądają sztucznie, a niekiedy nawet komicznie i na pewno nie dodają urody. Oczywiście makijaż brwi jest potrzebny, ponieważ dobrze zrobione brwi stanowią idealną ramę dla oka, sprawiają, że rysy twarzy są bardziej regularne, cera zyskuje blask. Ale makijaż brwi powinien być zrobiony bardzo ostrożnie i umiejętnie, musi harmonizować z resztą makijażu i nie dominować nad innymi elementami twarzy, bo będzie wyglądać karykaturalnie.

Trwały makijaż brwi
Prawidłowy makijaż brwi wymaga wprawy, ale dziś na rynku są kosmetyki, które znacznie ułatwiają stylizację tego newralgicznego urod-owo obszaru. Wybór jest szeroki i przy odrobinie chęci każdy może się nauczyć ładnego stylizowania swoich brwi.

Jeśli chodzi o bardziej trwałe rozwiązania to do wyboru mamy makijaż permanentny, hennę, lub specjalne preparaty działające na zasadzie krótkotrwałego tatuażu. W przypadku pierwszej metody należy naprawdę dobrze się zastanowić, bo makijaż permanentny pozostanie z nami na długie miesiące. Nie można powiedzieć, że jest to zupełnie złe rozwiązanie, bo dobrze wykonany trwały makijaż brwi zaoszczędzi mnóstwa czasu i energii, oraz pieniędzy. Bo Nie trzeba będzie inwestować w dodatkowe kosmetyki do stylizacji.

Dziś już zdecydowanie łatwiej znaleźć zakład kosmetyczny, w którym trwały makijaż wykonuje się profesjonalnie, higienicznie i przede wszystkim porządnie. A tutaj nie warto oszczędzać, bo dobrze zrobiony permanentny makijaż jest w cenie. Ważne, aby był on dobrany do indywidualnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz zagęszczenia lepiej wybrać metodę dorysowywania małych włosków, aby uzupełnić luki. Jeśli chcemy bardziej wyrazistych brwi, to sprawdzi się przyciemnianie całego obszaru brwi.

Istotne, aby dokładnie omówić kolor i metodę nakładania makijażu z kosmetyczka, bo naprawa źle wykonanego makijażu jest w tym przypadku bardzo kłopotliwa. Szczególnie ważny jest właśnie kolor, bo dobrze dobrany podkreśli walory urody. A makijaż permanentny jest widoczny nawet przez dwa lata. Wadą tej metody jest też to, że podczas wypłukiwania się barwnika ze skóry, brwi mogą wyglądać bardzo nieładnie.

Kolejna propozycja to henna do brwi. Można nakładać ją w zakładzie kosmetycznym, ale równie dobrze taki zabieg można wykonać samemu w domu i nie jest to skomplikowane. W sklepach kupimy hennę w kilku wersjach: w proszku, w żelu, w kremie. Rożnica w użyciu nie jest wielka, bo proszek należy po prostu rozrobić z wodą utleniona, a preparaty w żelu lub kremie mają najczęściej w pakiecie własny utleniacz w płynie.

W zestawach do barwienia brwi henną znajdziemy też pojemniczek i szpatułkę do aplikacji. Za pierwszym razem należy uważać przy aplikacji, ponieważ bo henna barwi nie tylko włoski, ale również skórę. Nakładając ją na brwi trzeba być dokładnym, bo raz nadany kształt raczej nie zmyje się rzez kilka najbliższych dni. Henna jest dość krótkotrwała. Jeśli mamy dużo włosków to będzie widoczna dłużej. Jeśli raczej barwimy skórę, to henna zejdzie się po ok. tygodniu.

Jest jeszcze możliwość podkreślenia brwi za pomocą specjalnych kosmetyków barwiących, które wyglądają jak maskara i koloryzują włoski na 2-3 dni. Należy nałożyć je na brwi i ściągnąć podobnie jak hennę po paru minutach. Barwi znacznie słabiej, ale jest to coś ciekawego.

Kolorówka do brwi
Jeśli trwały makijaż nie jest dla nas, to na sklepowych pólkach znajdziemy cała game kosmetyków kolorowych, które idealnie nadają się do stylizacji brwi. Różne typy preparatów zapewniają inne wykończenie makijażu. Najbardziej trwałe są woski i pomady, które zastygają na brwiach i nadają efekt połyskliwości. Podobnie jak żele, które aplikuje się podobnie jak tusze do rzęs za pomocą spiralki. Żele dodatkowo usztywniają włoski, dzięki czemu kosmetyk pozostaje na miejscu przez cały dzień.

Kredki do brwi to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku amatorów naturalnego wykończenia. Te, z większą ilością wosków, będą lekko połyskiwać na brwi. Natomiast bardziej pudrowe konsystencje sprawią, że wykończenie będzie bardziej matowe. Aplikacja kredek, szczególnie tych nie wymagających temperowania, jest bardzo łatwa i bezproblemowa, choć tez najmniej trwała i wymaga czasem usztywnienia żelem.

Do malowania brwi można też użyć specjalnych cieni do brwi lub tych, których na co dzień używamy do malowania powiek. Najważniejszy jest wybór odpowiedniej tonacji koloru, która współgra z typem naszej urody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here