Puder

0
1861
Puder

Wszelkiego rodzaju kosmetyki są przyjaciółmi kobiet na całym świecie. Bez znaczenia na miejsce pochodzenia, kolor skóry, przekonania religijne, polityczne i kulturowe kobiety mają wspólną cechę jaką jest makijaż.

Oczywistym jest, że kosmetyki z kategorii szeroko rozumianej kolorówki nie są jedynymi jakich się używa. Każdy dermatolog i kosmetolog powiedzą, że najważniejsza jest pielęgnacja. W dobie Social media kobiety jednak odczuwają silną potrzebę wyglądania nienagannie i nieskazitelnie. Najważniejsze, by dobrze czuć się w swoim ciele, jeśli makijaż to dobre poczucie pogłębia to nie ma powodu, dla którego powinno się z niego rezygnować.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele firm kosmetycznych, które swoim klientkom proponują niezliczone ilości kosmetykpw kolorowych. Fluid, korektor, krem BB czy CC, puder sypki lub w kamieniu, szeroka gama produktów do konturowania w kremie czy w kamieniu, róż do policzków, rozświetlacz, cień do powiek, eyeliner, tusz do rzęs, kredka lub pomada do brwii, żel utrwalający ułożenie włosków, konturówka do ust, pomadka lub szminka do ust- to jedynie część z produktów, które można zakupić w szafach drogerii i perfumerii. Kosmetyki wyżej wymienione pozwalają na stworzenie makijażu dziennego, delikatnego, doskonałego na co dzień, takiego, który nie utworzy maski, ale bez trudu można z nich wyczarować także makijaż mocny, wieczorowy, o wyrazistych kolorach, odważny.

W makijażu ważne jest dobranie produktów do rodzaju cery. Skóra, która jest sucha nie będzie wyglądała dobrze odziana we fluid o właściwościach matujących. Cera tłusta natomiasg z fluidem matującym będzie współgrać doskonale. Puder sypki jest doskonały dla skóry łatwo przetłuszczającej się, z widocznymi porami, skóry suche w ogóle pudru nie potrzebują.

Aby zrobić makijaż, obojętnie w jakim stylu, należy najpierw zadbać o dobre przygotowanie skóry. Najlepiej makeup nakładać na bazę. Bazą może być codzienna pielęgnacja czyli na przykład serum i krem. Jeżeli dla kogoś to zbyt mało to bez trudu w deogeriach kupi specjalną bazę dedykowaną pod makijaż. Baza także powinna być dobrana do typu cery, każda z nich ma bowiem inne właściwości.

Kiedy skóra jest już przygotowana można przejść do nakładania podkładu. Technik nakładania podkładu jest wiele, najprostszy sposób polega na rozprowadzeniu go dłońmi. Ciepło palców sprawia, że doskonale wtapia się on w skórę j daje naturalny efekt. Dla uzyskania lepszego krycia podkład można nakładać pędzlem do tego dedykowanym albo specjalną gąbeczką do makijażu. Warto jednak pamiętać, że akcesoria te powinny być absolutnie czyste.

Po nałożeniu podkładu można przejść do aplikacji korektora. Korektor nakłada się pod oczy oraz w miejsca, które nie zostały odpowiednio przykryte przez podkład. Ważne jest, aby korektora nie nałożyć w zbyt dużej ilości, będzie on bowiem wyglądał ciężko i spowoduje na skórze efekt niepożądanej maski.

Po nałożeniu korektora można przejść do aplikacji produktów do konturowania w kremie. Konturowanie ma za zadanie przywrócenie skórze zakrytej podkładem jej naturalnych cieni. Z konturem nie należy jednak przesadzić, gdyż przy nałożeniu zbyt dużej ilości może wyjść nienaturalny efekt.

Jeśli praca z produktami mokrymi została już zakończona następnym krokiem będzie przypudrowanie twarzy. Puder sypki nakładać można metodą bakingu, oznacza to, że nakłada się na mokrą gąbeczkę do makijażu dość pokaźną ilość pudru sypkiego i nakładamy na skórę przyklepując delikatnie gąbką. Taka metoda doskonale utrwala makijaż, sprawia że nie ściera się on i nie przesuwa. Po wykonaniu bakingu warto omieść twarz czystym pędzlem w celu pozbycia się nadmiaru produktu. Puder (zarówno ten sypki jak i w kamieniu) można także nakładać pędzlem, wystarczy wtedy zamoczyć pędzel w produkcie i nałożyć go na twarz.

Po przypudrowaniu twarz należy wykonturować produktem w kamieniu. Na pędzel nabiera się niewielką ilość pudru do konturowania lub bronzera i nakłada pod kości policzkowe, pamiętając o tym, że najładniej wygląda dobrze roztarty. Po aplikacji bronzera można przejść do różu, w zależności od kształtu twarzy róż nakłada się w różne rejony policzków, nadmiar różu wygląda nienaturalnie, ale nałożony w niewielkiej ilości sprawia wrażenie makijażu świeżego i naturalnego. Ostatnim elementem jest nałożenie rozświetlacza. Rozświetlacz nakłada się na szczyty kości policzkowych, grzbiet nosa i łuk kupidyna czyli miejsce tuż nad ustami.

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności można uznać, że makijaż twarzy został zakończony i przejść do oka. Osoby, które wykonują makijaż dzienny często rezygnują z nakładania cieni do powiek albo decydują się na aplikację jasnych, neutralnych kolorów. Przy wykonywaniu makijażu wieczorowego warto poświęcić trochę czasu na efektowny makijaż oka. Ostatnim akcentem będzie pomalowanie rzęs. Rynek obfituje w mascary, które mają spełniać różne funkcje, nie trudno wybrać coś dla siebie. Dobrze pomalowane rzęsy nadadzą oku piękny kształt i zwrócą na nie uwagę, będą także doskonałym dopełnieniem każdego looku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here