Regulacja brwi krok po kroku – jak prawidłowo wyregulować brwi?

0
214
Regulacja brwi

Pielęgnacja, regulacja i makijaż brwi stały się absolutnym wymogiem każdej kobiety dla której dbanie o wygląd ma znaczenie. Dobrze wyregulowana oraz podkreślona linia brwi, która komponuje się z twarzą skutecznie może podkreślić urodę, powiększyć oczy, albo nadać im optycznie zupełnie innego kształtu. Jak więc podejść do tematu depilowania brwi? Co należy wziąć pod uwagę? Podpowiadamy.

Samodzielna regulacja brwi – sprzęt

Etap pierwszy, to przygotowanie do rozpoczęcia regulowania brwi. Na początku trzeba skupić się na wyborze odpowiedniego sprzętu, czyli pęsety. Najlepszym będzie postawienie na niedużą, która dobrze układa się w dłoni. Najważniejszą kwestią na której należy się skupić jest jej końcówka – ta powinna być dość ostro zakończona oraz cienka. Nie bez znaczenia jest także to, aby dobrać odpowiedni krem do twarzy. Dlaczego? Ten w dużym stopniu może złagodzić powstałe po depilacji podrażnienia. Jeśli planujemy potem hennę, koniecznie należy zrobić najpierw test alergiczny. W tym celu nakłada się jej niewielką ilość na skórę np. na dłoń i czeka kila minut, a następnie zmywa. Jeśli nie pojawią się żadne niepokojące obrzęki, wówczas możemy liczyć na to, że jej aplikacja na brwi jest bezpieczna.

Depilacja brwi odpowiednia do kształtu twarzy

Na drodze do osiągnięcia pożądanego efektu, pt. depilacja brwi, która podkreśli urodę, a tym samym kształt oka, jest odpowiednie podejście do tematu kształtu brwi do kształtu twarzy. Tutaj niewskazane jest kierowanie się chwilowymi trendami. Nie każdy kształt będzie do nas pasował – a nawet więcej – może skutecznie nas oszpecić. Do twarzy owalnej idealnie będzie pasował miękki łuk, natomiast do kwadratowej dość mocno zaakcentowany. Okrągła twarz świetnie prezentuje się w wysokim łuku pozbawionym zbędnej ilości zaokrągleń, zaś trójkątna bardzo dobrze wygląda w zaokrąglonym, łagodzącym łuku.

Jakich błędów unikać w depilacji brwi?

Do najczęściej popełnianych błędów w trakcie regulowania brwi jest pozostawienie grubego początku z bardzo cienkim zakończeniem łuku. Tego typu brew prezentuje się bardzo nienaturalnie, a często nawet komicznie skutecznie zaburzając proporcje twarzy. Bardzo często kobiety stawiają także na zbyt cienką regulację w całości, co przywodzi na myśl najgorsze z możliwych stylizacji brwi rodem z końca lat 90. Stawianie na zbyt zarośnięte brwi – to kolejne działanie, które powinno omijać się szerokim łukiem. Na koniec warto wystrzegać się zbyt mocno wyskubanej przestrzeni między brwiami. Prezentuje się to bardzo nieelegancko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here