Rzęsy

0
767
Rzęsy

Dla wielu kobiet wygląd jest bardzo istotną częścią życia. Niektóre w ogóle siebie nie lubią, nie akceptują i jest to smutne, ponieważ może być przyczyną wielu zaburzeń. To jak siebie traktujemy jest fundamentem całego naszego życia. To, jakich wyborów dokonujemy, czy jesteśmy odpowiedzialni czy wręcz przeciwnie. Przekłada się to również na nasze kontakty z innymi ludźmi. Jeśli mamy szacunek sami do siebie, nie będziemy mieli problemu, żeby okazywać go innym. Jest to po prostu część nas samych i nie potrafimy zachowywać się inaczej. Ludzie, którzy źle taktują innych są godni politowania, ponieważ nich ich nie nauczył, miłości własnej.

Wygląd nie zrekompensuje braków wewnętrznych, ale niektórzy usiłują to sprawdzać. Często jest tak, że im bardziej kobieta skupione jest na sobie, tym głębsze są jej problemy. Brak akceptacji dla swojego wyglądu objawia się nadmierną jego zmianą. To prawda, że makijaż potrafi czynić cuda i jeśli już zasmakujemy tej formy przemiany, ciężko z niej zrezygnować. Warto jednak zachowywać zrównoważenie i nie doprowadzić do sytuacji, kiedy makijaż będzie dla nas maską, a bez niego znajomi nie poznali by nas na mieście lub byliby bardzo zaskoczeni. Podstawą jest lubić siebie i nie mieć problemu z tym, żeby wyjść do sklepu bez makijażu, ale w niektórych sytuacjach mocny makijaż jest wskazany i nie ma nic złego w tym jeśli jakaś kobieta go lubi. Jest to rzecz tak naprawdę względna i dla jednej to, co jest naturalnym poprawieniem urody, dla drugiej będzie przesadzonym zabiegiem. Dla jeszcze innych operacja plastyczna jest czymś naturalnym i biorą nawet ją pod uwagę. Trzeba jednak powiedzieć w tym miejscu, że wiele pięknych dziewczyn i tych bardzo ładnych nie lubi swojego wyglądu, może to prowadzić do wielu problemów. Tutaj wielką rolę do odegrania mają rodzice, którzy muszą uświadamiać dzieci. Młodzi ludzie myślą, ze osoby w internecie i na okładkach gazet tak wyglądają, podczas, gdy program komputerowy wpływa na ich wygląd i często ma on niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Dla wielu kobiet standardem w pielęgnacji i makijażu jest nałożenie kremu na twarz, oczywiście takiego odpowiednio dopasowanego do rodzaju cery, nałożenie podkładu lub pudru w kamieniu, następnie, namalowanie na oku kreski, zarysowanie brwi i wytuszowanie rzęs. Nie powinno to zajmować więcej niż 10-15 minut i jest procesem, który większość kobiet wykonuje, a ponieważ nie trwa to zbyt długo, można jak najbardziej sobie na to pozwolić. Niektóre Panie nie wyobrażają sobie nie nażyć różu lub rozświetlacza w odpowiednie punkty twarzy. Często daje to jednak widoczny, nienaturalny efekt, dlatego niektóre kobiety z tego zupełnie rezygnują. Dobry makijaż to taki, który wydobywa nasze prawdziwe piękno i nie rzuca się w oczy. Zapomnieliśmy jeszcze o szmince, a przecież wiele kobiet nie wyobraża sobie bez niej życia. Alternatywą dla niej stały się też błyszczyki. Ostatnio dużą popularnością cieszą się matowe pomadki.

Ostatnim hitem są doklejane rzęsy, na kanale youtube jest dużo vlogerek, które o tym dowiadują i pokazują krok po kroku jak zrobić to prawidłowo. Jest to dobre rozwiązanie dla dziewczyn, które mają dość duże oko, widoczna powiekę, ich naturalne rzęsy są słabe, niewidoczne i pokrywanie ich maskarą mija się z celem. Doklejenie takich rzęs dla żółtodzioba może wydawać się jakąś kosmiczną procedurą, jest jednak niezwykle proste, już po kilku próbach stajemy się mistrzami w tej dziedzinie. O ile oczywiście wybierzemy dobry produkt, a nie chińszczyznę za 5 zł produkowaną na masową skalę. Dobre doklejane rzęsy są wykonane z naturalnych włosków, są delikatne i elastyczne. Warto kupić sobie dobry klej, który ładnie się potem ściąga i nie jest inwazyjny dla naszych powiek. Bardzo dobrym preparatem jest klej duo. Rzęs mamy wiele rozmiarów i rodzajów. Nie warto kupować tych najtańszych, można zacząć od pojedynczych kępek, jednak ich przyklejenie nie jest wcale łatwiejsze od montowania całości. Rzęsy na pasku są bardzo ciekawym produktem. Na zewnętrzną część dłoni nakładamy trochę kleju, ale dosłownie odrobinę i przejeżdżamy paskiem płynnym ruchem, czekamy kilkadziesiąt sekund, około pół minuty i nakładamy w miejsce na powiece jak najbliżej naturalnej linii naszych rzęs. Warto dopasować sobie je wcześniej na sucho i zastanowić się czy by ich nie przyciąć, zwykle te w opakowaniu są naprawdę duże i może się okazać, że nawet 1/3 trzeba ściąć. Nie chodzi przecież zazwyczaj o to, aby wywołać efekt teatralny, ale delikatnie i subtelnie powiększyć oko. Efekt ten jest już widoczny przy niewielkiej ilości rzęs.
Przy małych oczach i opadającej powiece lepiej spróbować z kępkami lub w ogóle zrezygnować z doklejania rzęs.

Niektórych może stresować to, czy czasami w trakcie pracy lub jakiejś uroczystości rzęsy się nie odkleją w jej trakcie, może się to zdarzyć, ale jednak jeśli dobrze nałoży się klej i odpowiednio dobierze nie powinno być problemu. Oczywiście w sztucznych rzęsach lepiej nie płakać, bo mogą wtedy się odkleić. Warto o nie dbać i po ściągnięciu przechowywać w odpowiednim opakowaniu, są wielorazowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here