Sposoby na wygładzenie włosów

0
665

Włosy mogą być proste, kręcone, albo mieszane… i właśnie właściciele tych ostatnich mają nie lada problem. Takie włosy łatwo da się zakręcić, ale prostować trzeba prostownicą, co je niszczy. Marzysz o sypkich, prostych włosach? Oto sposoby na ich puszenie.

Laminowanie włosów żelatyną oraz żelem lnianym

Żelatyna to nic innego jak część zwierzęcych kości i chrząstek, która w kontakcie z wodą nabiera objętości. Zawiera białko oraz kolagen. Żelatyna jest tania oraz łatwo dostępna, jest również w pełni naturalnym i nieszkodliwym środkiem, a bardzo dobrze wpływa na włosy. Sprawia, że są gładkie, elastyczne, bardzo dobrze się układają, nie puszą się. Są również chronione przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, przed słoną wodą, na przykład na wakacjach nad morzem, smagającym wiatrem i innymi czynnikami, jakie negatywnie wpływają na kondycję włosów. Warto jednak przed laminowaniem włosów żelatyną doprowadzić je do jak najlepszego zdrowia. Bowiem jest skuteczne tylko na włosach w dobrej kondycji. Jeśli włosy są zniszczone, to laminowanie nie przyniesie pożądanych skutków, a wręcz spowoduje większe przesuszenie i spotęguje puszenie włosów. Choć żelatyna jest skuteczna, istnieje wiele osób, które z powodu obrzydzenia lub przekonań nie chcą nakładać jej na włosy. Zamiennikiem żelatyny jest wówczas żel z siemienia lnianego.

Specjalne cięcie

Nie ma co liczyć na to, że cieniowanie włosów spowoduje ich wyprostowanie, szczególnie w przypadku włosów, których jest naturalnie mniej objętościowo. Jednocześnie końcówki muszą być regularnie podcinane. Dlatego w przypadku włosów podatnych na spuszenie warto ciąć je na prosto, czyli po prostu usuwać same końcówki, bez niepotrzebnego cieniowania. Warto wiedzieć również, że długie włosy mniej się puszą niż krótkie. Warto rozważyć noszenie dłuższych fryzur. Nie wolno zapominać o codziennej pielęgnacji, stosowaniu specjalnych odżywek na włosy, aby utrzymać je w jak najlepszej kondycji.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak często myć włosy?
Następny artykułGdy swędzi skóra głowy
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here