Stroje pływackie – rodzaje i właściwości

0
647
stroje pływackie

Stroje pływackie dla bardziej zaawansowanych pływaków niż rekreacyjni bywalcy jezior i basenów są zaopatrzone w nowoczesne technologie. Przede wszystkim powinny nie krępować ruchów i umożliwiać swobodne uprawianie sportu. Trenującym zależy również na wytrzymałości materiału i odporności na kontakt z wodą o różnym składzie chemicznym. Odpowiednio dobrany strój pływacki może być również wsparciem w uzyskaniu dobrego czasu podczas zawodów i służyć wysoką jakością przez długi czas.

Swimskin

„Skóra pływacka” to aerodynamiczne stroje pływackie wykonane z hydrofobowego materiału. Nie nasiąkają wodą, przylegają do ciała i wspierają pracę mięśni, kompresując je. Swimskin jest bardzo przylegający do ludzkiej skóry, jednak pozostaje komfortowym i skutecznym wsparciem w przemierzaniu kilometrów. Jest świetną alternatywą dla pianki triathlonowej, której użycie jest zakazane na niektórych wyścigach.

Pianki neoprenowe

Pianki neoprenowe należą do bardziej skonkretyzowanych strojów pływackich – są używane przede wszystkim przez triathlonistów. Umożliwiają kontynuację długodystansowych treningów w zimniejszych okresach. Dzięki niej pływanie staje się bardziej wyporne, a ciało chronione jest przed temperaturą i innymi drażniącymi czynnikami. Można zdecydować się na pełną piankę lub taką bez rękawów, przeznaczoną na cieplejsze pory roku.

Damskie stroje pływackie

Kobietom zależy nie tylko na funkcjonalności, ale i estetyce akcesoriów do pływania. Mogą one wybrać jednoczęściowe lub dwuczęściowe stroje pływackie, wśród których na pewno znajdą odpowiadający ich osobowości fason. Stroje jednoczęściowe przylegają w całości do ciała i poprawiają komfort pływania zarówno w basenie, jak i na otwartych wodach. Wszystko leży bezpiecznie i umożliwia zachowanie psychicznej swobody. Wśród damskich strojów pływackich można też wybrać osobno topy i majtki. Ta opcja umożliwia spersonalizowaną formę kostiumu dla każdej kobiety, niezależnie od kształtów. Stroje wykonane z dobrych materiałów są odporne na chlor i promieniowanie słoneczne.

Męskie stroje pływackie

Panowie również mają duży wybór. Mogą zdecydować się na kąpielówki lub spodenki, w formie krótkich majtek lub szortów. Występują one również w bogatej kolorystyce, ponieważ nie tylko kobiety lubią wyglądać dobrze i oryginalnie. Spodenki nie powodują zbyt dużych oporów i dopasowane są do anatomii męskiego ciała. Jeśli są dobre jakościowe, wytrzymają promieniowanie UV na dworze oraz środki uzdatniające wodę w basenie. Będą zapewniały komfort treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here