Suchy szampon – co to takiego?

0
1151
Suchy szampon - co to takiego?

Wiele kobiet ma spory problem z mocno przetłuszczającymi się włosami. Skóra ich głowy bezustannie produkuje spore ilości łoju, który sprawia, że kosmyki już po paru godzinach zaczynają go w sobie pochłaniać i przez to wyglądają na nieświeże. Zazwyczaj myje się je wtedy z samego rana. Po powrocie z pracy czy szkoły nieraz wymagają one jednak ponownego oczyszczenia, zwłaszcza gdy kobieta ma zamiar udać się na spotkanie z przyjaciółmi lub randkę. Teoretycznie dawniej uznawało się, że doskonałym sposobem na zwalczenie tego problemu jest „przetrzymanie” włosów, czyli niemycie ich przez kilka dni. Dziś nawet fryzjerzy uznają jednak tą metodę za nieprawdziwą. Kompletnie się ona nie sprawdza, dlatego też jeśli włosy tylko tego wymagają, bo naprawdę mocno się przetłuszczają, należy je myć po prostu codziennie. Niektóre kobiety nie mają na to jednak czasu. Każdej z nich zdarzy się czasem zaspać do pracy lub szkoły, a wtedy każda minuta okazuje się na wagę złota. Samo umycie, wysuszenie i wyszczotkowanie włosów zajmuje natomiast przynajmniej kwadrans. Dużo lepiej zatem w takich momentach sięgnąć po szampon na sucho, który w przeciągu paru minut potrafi odświeżyć wszystkie kosmyki i zagwarantować im dużo lepszy, znacznie atrakcyjniejszy wygląd.

Czym jest suchy szampon?
Mimo iż moda na stosowanie tego kosmetyku rozpoczęła się dopiero parę lat temu, tak naprawdę na rynku kosmetycznym występuje on już od kilkudziesięciu lat. Wcześniej jednak kobiety niechętnie go stosowały. Niektóre z nich nie wiedziały nawet o jego istnieniu i nie sądziły, że może być on dla nich wspaniałym i praktycznym ratunkiem. Suchy szampon jest natomiast bardzo funkcjonalnym i użytecznym produktem kosmetycznym. Na pewno warto mieć go zawsze w swojej łazience lub kosmetyczce, aby zastosować go w dniu, w którym nie będzie się miało czasu lub ochoty na całkowite mycie swoich włosów. W błyskawicznym czasie przywróci im on prawidłowy stan. Efektywnie je odświeży i wchłonie nadmiar łoju, sprawiając, że kosmyki ponownie staną się piękne i puszyste. Niektórzy też używają takich suchych szamponów do stylizowania swoich fryzur. Ma on wielowymiarowe działanie, jednakże należy nauczyć się go stosować, bo błędnie wykorzystany może jedynie pogorszyć wygląd kosmyków.

Oczywiście taki szampon na sucho nie jest w stanie umyć kosmyków. Nie należy zastępować nim zwykłych szamponów i korzystać z niego zbyt często. Żadna kobieta nie powinna nawet myśleć o tym, by sięgać po taki produkt każdego dnia, aby tylko ograniczyć czas poświęcany na przygotowanie się do wyjścia z domu. Szampon może jedynie odświeżyć cały wygląd włosów i pozwolić im lepiej wyglądać przez około kilka godzin. Później wracają one do swojego pierwotnego stanu. Ponownie stają się przetłuszczone i wymagają dogłębnego oczyszczenia, a nie zastosowania suchego szamponu. Warto też wspomnieć, że jego działanie jest czysto estetyczne. W żadnym wypadku nie usuwa on żadnych zanieczyszczeń występujących na kosmykach i nie jest w stanie ich dogłębnie i porządnie oczyścić. Jeżeli zostanie więc użyty dwa razy z rzędu, końcowy efekt nie będzie w żadnym wypadku zadowalający. Ostatecznie fryzura może nawet wyglądać gorzej niż wcześniej. Jeżeli więc w jakimś dniu kobieta zdecyduje się na zastosowanie tego suchego kosmetyku, następnym razem powinna już sięgnąć po normalny szampon.

Jak korzystać z suchego szamponu?
Podobnie jak w przypadku każdego innego produktu kosmetycznego, z suchego szamponu należy nauczyć się odpowiednio korzystać. Jak zatem nałożyć go na włosy i jak z jego pomocą odświeżyć całą fryzurę? Pierwszym krokiem przeznaczonym do osiągnięcia tego celu będzie bardzo dokładne wyczesanie wszystkich włosów. Należy rozczesać je grzebieniem o rzadkich ząbkach, pozbywając się większych kołtunów oraz mocniejszych zanieczyszczeń i pozostałości wszelkich preparatów stylizacyjnych – lakierów, żeli czy pianek. Następnie suchym szamponem należy spryskiwać kolejno wszystkie pasma włosów, zaczynając go nakładać tuż od ich nasady. Kosmetyk powinien też zostać delikatnie wmasowany w całe kosmyki i pozostawiony na nich na około kilka minut. Po tym czasie należy się pochylić tak, by głowa znalazła się w dole, a następnie ponownie rozczesać wszystkie włosy zwykłą szczotką. Efekt, jaki daje szampon na sucho, jest dość matowy, dlatego po zastosowaniu tego kosmetyku warto dodatkowo opryskać kosmyki nabłyszczającym lakierem. Dzięki niemu włosy odzyskają swój blask i na pewno świetnie się zaprezentują.

Aktualnie takie suche szampony cieszą się tak dużą popularnością, że można się na nie natknąć dosłownie wszędzie. Oczywistością jest, że sprzedaje się je w drogeriach oraz innych sklepach kosmetycznych. Nierzadko jednak pojawiają się one również w asortymentach zupełnie zwyczajnych marketów czy dyskontów spożywczych. Ile trzeba za nie zapłacić? Najtańszy szampon na sucho może kosztować mniej niż dziesięć złotych, zwłaszcza jeśli kupi się go na promocji. Ceny tych kosmetyków dochodzą jednak nawet do kwoty stu złotych. Nie oznacza to wcale, że sprawdzają się lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here