Ten zabieg kosmetyczny to niezmiennie hit, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Masz go w swoim salonie?

0
689
zabieg kosmetyczny

Depilacja woskiem, bo o ten właśnie zabieg chodzi, to najczęściej wybierana metoda usuwania niechcianego owłosienia, tak przez panie, jak i panów. Biorąc pod uwagę popularność takiej depilacji, a przy tym szybkość i łatwość jej przeprowadzenia w gabinecie kosmetycznym, depilacja woskiem powinna znaleźć się wśród propozycji każdego salonu urody. Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem depilacji woskiem do swojej oferty, podpowiadamy najważniejsze korzyści takiego rozwiązania.

Sprzęt i akcesoria do depilacji woskiem są łatwo dostępne i niedrogie

Zabieg depilacji woskiem polega na nałożeniu na skórę podgrzanego, półpłynnego wosku (zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski), a następnie, po jego zastygnięciu i przylepieniu się do włosków, na jego usunięciu poprzez zerwanie. W ten sposób niechciane owłosienie zostaje usunięte wraz z cebulkami. Metoda sprawdza się w przypadku depilacji takich miejsc, jak ręce, pachy, ramiona, pachwiny (okolice bikini) i nogi, a w przypadku mężczyzn, także pleców, czy klatki piersiowej. Dodatkowo, zabieg jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem można stosować go również w celu usunięcia wąsika nad górną wargą. Aby jednak depilacja woskiem znalazła się w ofercie salonu kosmetycznego, konieczny będzie odpowiedni sprzęt warunkujący zarówno doskonałe efekty zabiegu, jak i komfort jego wykonywania. I tutaj dochodzimy do pierwszej niewątpliwej zalety rozwiązania – sam wosk, czy też podgrzewacze do wosku są nie tylko łatwo dostępne w naprawdę imponującej ofercie, jak np. te prezentowane na https://activeshop.com.pl/depilacja-19/podgrzewacze-do-wosku-i-pasty.html, ale i zdecydowanie niedrogie (ceny dobrej jakości podgrzewaczy do profesjonalnego użytku rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych).

Dostępność akcesoriów do depilacji woskiem oraz ich atrakcyjna cena będą miały szczególne znaczenie, jeśli dopiero otwierasz salon i nie chcesz przekroczyć założonego budżetu, lub też planujesz prowadzanie gabinetu specjalizującego się wyłącznie w depilacji (to coraz popularniejsze rozwiązanie) i masz zamiar zaopatrzyć się w więcej niż jedno urządzenie do podgrzewania wosku.

Każdy zabieg depilacji woskiem przeprowadzisz naprawdę szybko, skutecznie i bezpiecznie

Nowoczesne podgrzewacze do wosku zdecydowanie ułatwiają przeprowadzenie depilacji, a przy tym poprawiają skuteczność zabiegu i dbają o bezpieczeństwo jego wykonywania. Nie musisz zatem martwić się o ryzyko oparzenia skóry zbyt gorącym woskiem – urządzenie szybko podgrzeje wosk do właściwej temperatury.

Wśród dostępnych na rynku podgrzewaczy masz do wyboru urządzenia do podgrzewania wkładów woskowych oraz do puszek z woskiem do depilacji. Wszystkie rozwiązania są naprawdę łatwe w obsłudze, gwarantują krótki czas rozgrzewania wkładów (w wybranych modelach nawet kilku jednocześnie). Dzięki temu depilacja przebiega szybciej i sprawniej.

Pamiętaj, że poza nowoczesnym, niezawodnym urządzeniem i profesjonalnymi akcesoriami do depilacji woskiem konieczne są kwalifikacje, a przede wszystkim nieco wprawy. Dobrze przygotowana kosmetyczna wykona zabieg zdecydowanie szybciej i sprawniej, a klientka lub klient nie odczują w związku z tak przeprowadzoną depilacją zbyt wielkiego dyskomfortu.

Znakomite efekty pozwolą Ci zyskać nowe, zadowolone klientki i klientów

Depilacja woskiem przynosi naprawdę satysfakcjonujące i, co istotne, natychmiast zauważalne efekty, a gładką skórą można się cieszyć od 2 do nawet 5 tygodni. Dodatkowo z każdym zabiegiem włoski odrastają słabsze, cieńsze i delikatniejsze, w związku z czym kolejne zabiegi nie powodują już dyskomfortu, jaki ewentualnie mógł towarzyszyć pierwszej depilacji, i można wykonywać je rzadziej. Sama depilacja działa na skórę jak peeling – usunięcie podczas depilacji warstwy martwego naskórka fantastycznie wygładza skórę i podkreśla jej nieskazitelny wygląd. Wśród zalet depilacji woskiem osoby poddające się zabiegowi wymieniają także brak podrażnień, świądu i zaczerwienienia skóry.

Zalety depilacji woskiem przełożą się z pewnością na zadowolenie Twoich klientek i klientów. Włączenie zabiegu do oferty to prosty sposób, aby powiększyć grono osób korzystających z usług salonu i tym samym zyskać wyraźnie na konkurencyjności. Warto pomyśleć o depilacji woskiem jeszcze przed latem. Wraz ze zbliżającymi się wakacjami i sezonem na bikini zainteresowanie skuteczną, bezbolesną i szybka depilacją zdecydowanie wzrasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here