Tuniki damskie – z czym je nosić, aby wyglądać modnie?

0
66

Choć ostatnimi czasy rzadko możemy spotkać je w sklepach, tak naprawdę nie wyszły one z mody, a nieco zmieniły swój wygląd. Tuniki damskie, bo o nich mowa, przeszły w ostatnich latach metamorfozę. Niegdyś dostępne były głównie na półce z bluzkami, dziś można je znaleźć tuż przy sukienkach. Nosi się je zupełnie inaczej, niż kilka lat temu. Podpowiadamy, z czym zestawić tuniki damskie, aby wyglądać efektownie.

Sukienka, bluzka czy tunika?

Patrząc na tunikę damską nie do końca wiemy, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Niektórzy bowiem klasyfikują je jako bluzki i noszą jedynie w zestawieniu ze spodniami – tak też nosiło się je jeszcze kilka lat temu. Niektórzy zaś widzą w nich „krótsze sukienki”, lecz nie noszą ich w towarzystwie rajstop, a legginsy. To właśnie one jakiś czas temu zdobyły serca kobiet na całym świecie i są powszechnie widoczne dziś na ulicach. Legginsy są doskonałym towarzyszem tuniki damskiej zarówno w stylizacjach codziennych, jak i bardziej oficjalnych. Można nawet stwierdzić, że tunika damska i legginsy są dla siebie stworzone, ponieważ rzadko zestawiamy je ze zwykłą bluzką, natomiast sukienki są dla nich zbyt długie. Stąd też tuniki damskie są idealnym wyborem, ponieważ są nieco dłuższe od zwykłych bluzek, dlatego delikatnie i subtelnie zasłaniają pośladki, jednak kończą się tuż za ich linią.

Na co dzień czy od święta?

Kolejna różnica między tym, jak kiedyś nosiło się tuniki damskie a tym, jak nosi się je teraz, polega na ich zakładaniu na różne okazje. Otóż niegdyś tunika była raczej strojem codziennym, w dodatku najczęściej noszona była latem. Można było bowiem ubrać do niej krótkie spodenki czy spódnicę i wyglądać bardzo modnie. Dziś zaś tunika noszona jest co prawda na co dzień, jednak w zestawieniu z legginsami i odpowiednimi dodatkami możemy ją także założyć od święta. Diabeł tkwi bowiem w szczegółach, a może bardziej w dodatkach. Wybierając tenisówki, adidasy czy nawet płaskie sandały w zestawieniu z legginsami i tuniką, otrzymamy efektowny, lecz jednak codzienny strój. Tymczasem wybór eleganckich kozaków na obcasie, szpilek czy innego rodzaju eleganckiego obuwia czyni z tuniki i legginsów stylizację niemalże doskonałą na przyjęcie czy inną, bardziej formalną uroczystość. Nie należy zapominać o eleganckiej torebce, najlepiej kopertówce. Dodatkowo okrycie wierzchnie powinna stanowić marynarka lub płaszcz, natomiast na co dzień doskonale sprawdzi się sweter lub bluza. Tunika damska jest więc bardzo uniwersalnym ubraniem, które sprawdzi się w wielu sytuacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here