Ubierz się festiwalowo!

0
882
Ubierz się festiwalowo!

Lato to czas wielkich festiwali. Dobra muzyka, światowej sławy wykonawcy i wspaniała atmosfera to atuty tego typu imprez masowych. Oprócz tego występuje cała otoczka takiego sposobu spędzania czasu, a jednym z najważniejszych jej elementów jest odpowiedni ubiór. Jeżeli wybierasz się w tym roku na jakieś koncerty, warto odwiedzić centrum handlowe. Warszawa to miasto festiwali, więc odpowiedni look jest bardziej niż wskazany.

Wyraź siebie ubiorem!

Czym charakteryzują się szeroko pojęte stylizacje festiwalowe? Przede wszystkim lekkością oraz wygodą. Są to również nietypowe ubrania, których na co dzień, na ulicę czy do pracy, byśmy nie ubrali. Niepodzielnie króluje styl boho – duże słomkowe czy ażurowe kapelusze, dziergane sweterki, lekkie sukienki z różnymi wstawkami łączone z cięższymi butami. Mile widziane są zarówno jasne jak i ciemne kolory – w zależności od tego, na jaki festiwal się wybieramy. Co jakiś czas modne są neony oraz różne świecące dodatki. Panie i panowie wybierają także przeźroczyste narzutki i kurtki. 

Sieciówki na czas festiwali coraz częściej wypuszczają ciekawe kolekcje. Można tam znaleźć naprawdę oryginalne rzeczy, które w połączeniu z tym, co mamy w szafie, idealnie sprawdzą się na festiwalu. Modnym trendem jest „Underwear as outerwear”, czyli pokazywanie fantazyjnej bielizny. Mocno zabudowany stanik, body, krótkie szorty i przeźroczyste kimono – tak ubierają się teraz modne uczestniczki wielkich imprez! Trzeba pamiętać, że nie jest to wulgarne – trzeba łączyć tak ze sobą ubrania, by nie były wyzywające czy źle odebrane. Odchylamy rąbek tajemnicy, jednocześnie zasłaniając coś odzieżą wierzchnią. 

Dodatki mają znaczenie

Bardzo ważnym elementem festiwalowych kreacji są dodatki. Od kilku lat są to chociażby zmywalne tatuaże – szczególnie te kolorowe, robione na twarzy. Przez niektóre panie zastępowane są fantazyjnymi makijażami, z doczepianymi kryształkami na twarzy. Można je znaleźć np. w drogeriach. 

Warto pomyśleć o jakieś małej torebce czy też nerce. Nie wyobrażamy sobie bowiem pójścia na koncert bez telefonu, podstawowych kosmetyków czy portfela. Najlepiej, by były małe i poręczne – żeby zbytnio nie przeszkadzały w zabawie. Furorę robią nerki zapinane na pasku od spodni – stanowią twardy orzech do zgryzienia dla złodziei. 

W większości centrów handlowych w Warszawie można zakupić także sztuczne wianki – dla niektórych dziewczyn to prawdziwy must have na festiwalu. Dobrze wyglądają zarówno to małe, wykonane ze stali czy materiałowych kwiatków, jak i te duże. 

Nie może także zabraknąć biżuterii. Kilkanaście cienkich wisiorków na szyi, duża ilość bransoletek oraz wielkie kolczyki – tego nie może zabraknąć w twoim looku. Na festiwalach wciąż można zobaczyć wiele osób z chokerami na szyi. Duże okulary to także must have takiej imprezy. Dodają nie tylko uroku w każdej stylizacji, ale też chronią przed słońcem, a jak wiadomo większość takich wydarzeń odbywa się na świeżym powietrzu. 

Festiwale to czas zabawy i warto choć raz w życiu się na nie wybrać. A że pełno tam kolorowych stylizacji, jest to możliwość pokazania się z innej strony i poszalenia ze swoim lookiem. Dlatego warto się wybrać do najbliższego centrum handlowego w Warszawie i poszukać ciekawych ubrań i dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here