W jaki sposób zostać policjantem? – przebieg rekrutacji

0
634
policja

Praca policjanta jest niezwykle ważnym zawodem społecznym. Jest to niejako wojownik w walce dobra ze złem. Policjant znajdzie się wszędzie tam gdzie dochodzi do wypadków, tragedii, klęski żywiołowej czy niebezpiecznego wydarzenia. Do jego głównych zadań będzie należała ochrona obywateli pod względem ochrony życia, bezpieczeństwa, a także mienia. Jakie są podstawowe wymogi, aby starać się o pracę w policji? Sprawdź, jak przebiega proces rekrutacji na stanowisko policjanta oraz jakie są wymogi do podjęcia pracy? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/pracuj-jako-policjant-jak-zostac-policjantem-praca-w-policji/

W jaki sposób przebiega rekrutacja na stanowisko policjanta?

Rekrutacja odbywa się etapowo, a Każdy etap jest drobiazgowo sprawdzany pod kątem predyspozycji zawodowych. Jest to bowiem wraca szczególna, oparta na etosie i wymaga od rekruta wielu umiejętności. Komisja rekrutacyjna przeprowadzi rozmowę wstępną w przyszłym kandydatem. Później czekają go jeszcze testy wiedzy oraz test psychologiczny. Ten pierwszy jest to zestaw 40 pytań z wiedzy na temat funkcjonowania organów państwa odcinek wiedzy publicznej i sądowniczej. Ilość punktów, które zdobędziesz Jest to jedyna informacja dla komisji. Nie jest to gwarancja przejścia dalej. Test psychologiczny z kolei wykonywany jest metodą multiselect jego kryteriami są jasne, ale mają na celu wskazać, czy posiadasz osobowość, a przynajmniej podstawy i mentalność do wykonywania pracy jako policjant. Jest to bardzo istotne na tym etapie. Możesz za niego uzyskać maksymalnie 60 punktów. Jeżeli z jakiegoś powodu wynik okaże się negatywny, aplikować na policjanta możesz dopiero za rok

Jakie wymogi musisz spełniać starając się o pracę jako policjant?

Do twoich wymogów będzie należało przede wszystkim posiadanie obywatelstwa polskiego i bycie osobą niekaralność. Musisz posiadać wszystkie prawa publiczne oraz pochwalić się nieposzlakowaną opinią wśród społeczeństwa. Dodatkowo musisz wykazywać odpowiedni stan zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Jeżeli chodzi o charakter, to musisz być osobą, która potrafi się podporządkować i zdyscyplinować. Musisz posiadać minimum wykształcenie średnie. Musisz też wykazywać się innymi przekonujący mi cechami, które sprawią, że w oczach swojego pracodawcy będzie że złotym pracownikiem. Twoim atutem z pewnością będzie ukończona zawodówka. Dodatkowym plusem będą specjalistyczne kursy i wzrost minimum 1,75 m. 

Zobacz też: http://www.sfora.pl/ile-zarabia-agent-celny-zarobki-agenta-celnego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here