Wegańska pielęgnacja włosów

0
1823

Pielęgnacja włosów nie jest prosta, a jeszcze więcej trudności nastręcza osobom, które chcą żyć zgodnie z naturą, w szczególności wegetarian i wegan. Wiele kosmetyków do włosów składa się ze składników zawierających produkty odzwierzęce, lub są testowane na zwierzętach, czego nie musimy akceptować.

Substancje pochodzenia zwierzęcego w kosmetykach

W kosmetykach do pielęgnacji włosów najczęściej stosuje się kolagen. Jest to białko występujące w kościach i chrząstkach zwierząt. Wytwarza się z niego również żelatynę, którą niektóre osoby stosują do laminowania włosów. Jednakże weganie powinni być świadomi tego, co używają. Innym składnikiem zwierzęcym w kosmetykach jest lanolina. To substancja, która naturalnie nadaje sierści owiec miękkość i wytrzymałość. Jest składnikiem wielu kosmetyków, w tym szamponów do włosów oraz odżywek. Sprawia, że włosy są miękkie i delikatne. Teoretycznie żadne zwierze nie cierpi z powodu odzyskiwania lanoliny w praktyce nie można mieć takiej pewności. W kosmetykach do pielęgnacji włosów spotkać można często keratynę, powstającą ze skóry ssaków. Tu już nie ma wątpliwości.

Jak mieć pewność, że kosmetyki nie są testowane na zwierzętach?

Przede wszystkim warto czytać etykiety wszystkich produktów, zanim je kupimy. Są tam zawarte informacje o składzie danego kosmetyku, jak i coraz częściej właśnie informacja, że produkt nie był testowany na zwierzętach. Istnieją całe linie kosmetyków dedykowanych dla wegan i wegetarian. Mogą być jednak dosyć drogie. Dlatego warto po prostu stosować naturalne kosmetyki wykonane samemu. Naturalna, domowa pielęgnacja włosów jest jednocześnie tą najbardziej skuteczną. Warto również zaglądać na blogi, gdzie wiele osób chętnie testuje produkty, także te bez składników odzwierzęcych. Jednocześnie warto sprawdzić, czy zamiast tych składników nie zawierają one innych, za to znacznie bardziej szkodliwych. Przykładem może być na przykład aluminium w niektórych szamponach do włosów, lub inne, równie złośliwe składniki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zakręcić włosy bez użycia ciepła?
Następny artykułSiarka na włosy – efekty
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here