Węgiel na włosy

0
4132
wegiel-na-wlosy
Węgiel na włosy połóż...

Czy wiesz, że można stosować węgiel na włosy? Do pielęgnacji włosów zwykliśmy stosować wiele kosmetyków naturalnych, nawet samodzielnie wykonanych. Okazuje się, że zapominamy w tym procesie o minerałach, a one sprawdzają się bardzo dobrze jako kosmetyk.

Szungit na włosy – czym jest?

Szungit to rodzaj węgla, jednocześnie jest najstarszym minerałem na Ziemi. Jego wiek ocenia się na około 2 miliardy lat. Kamień ten ma wiele zastosowań dzięki specyficznej budowie cząsteczki, która jest fullerenem. Dzięki temu pochłania wszelkie zanieczyszczenia, wolne rodniki, a nawet toksyny i metale ciężkie. Jest najsilniejszym poznanym dotąd antyoksydantem. Dzięki temu znalazł zastosowanie również w medycynie, w kosmetyce. Najczęściej jest jednak stosowany do oczyszczania i uzdatniania wody do picia.

wegiel-na-wlosy
Węgiel na włosy połóż…

Nawet pozostawiony w pomieszczeniu szungit jest w stanie oczyścić powietrze. Pojawiają się coraz częściej na rynku kosmetyki z szungitem, podobnie jak od jakiegoś czasu można kupić kosmetyki z węglem aktywnym o zbliżonych właściwościach. Jednak szungit ma je znacznie bardziej rozwinięte, przez co efekty jego działań są widoczne szybciej i o wiele lepiej wpływają na zdrowie. SPRAWDŹ jakie fryzury wyszczuplają twarz?

Węgiel na włosy – podsumowanie

Kosmetyki z szungitem to na naszym rynku najczęściej pasty z rozdrobnionym minerałem oraz spraje. Mają one po pierwsze rozwinięte właściwości usuwania wszelkich zanieczyszczeń.

Opóźniają starzenie się skóry głowy i włosów, w których odbija się nasz sposób życia, często zawarte są metale ciężkie i inne toksyny.

Używanie szungitu na włosy powoduje, że są lśniące, jedwabiste, lekkie. Z wiekiem włosy stają się słabsze, a szungit pozwala zachować gęstą czuprynę na dłużej.

Nie tylko nie pozwala pogarszać stanu włosów, ale powoduje, że skóra głowy jest pobudzona do regeneracji, podobnie jak cebulki włosów. W rezultacie nowe włosy wyrastają zdrowsze, a starsze są odżywione od podstaw. Szungit stosuje się również w medycynie jako środek odbudowujący tkankę chrzęstną przy bólach stawów, ponieważ pobudza regenerację kolagenu. On również znajduje się właśnie we włosach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here