Wizyta u endokrynologa

0
563
Wizyta u endokrynologa

Zdrowie mamy tylko jedno, dlatego dbajmy o nie. Nie tylko dbajmy o zdrowie swoje, ale także bliskich nam osób – w szczególności dzieci, które znajdują się pod naszą opieką.

Specjalista – endokrynolog

Czasem lekarz rodzinny zaleca rodzicom małych dzieci poszukanie innego lekarza – endokrynolog dziecięcy katowice. Dlaczego lekarz kierujący może zalecić wizytę u takiego specjalisty? Jednym z głównych powodów jest nieprawidłowy wzrost dziecka. Endokrynolog Katowice prywatnie zajmuje się wieloma schorzeniami, a wśród nich jest chociażby działanie gruczołów i narządów dokrewnych. Taki lekarz zajmuje się najczęściej dziećmi od pierwszych dni po narodzinach, aczkolwiek bywają takie sytuacje, kiedy dziecko trafia do specjalisty o wiele później.

Fachowa diagnoza

Endokrynolog dziecięcy Katowice w pierwszej kolejności wykonuje kompleksową diagnostykę i zapoznaje się z wynikami badań, jakie pacjent razem z rodzicem przyniósł. Tylko dzięki temu, że zostaną wdrożone odpowiednie procedury, można zaproponować najlepsze formy leczenia. Z jakimi schorzeniami zmaga się na co dzień endokrynolog Katowice prywatnie? Do jego obowiązków należy chociażby konsultowanie dzieci i młodzieży pod kątem zaburzeń endokrynologicznych, kierowanie materiału tkankowego do badań laboratoryjnych.Zakres obowiązków takiego lekarza jest ogromny i można zgłaszać się do niego z najróżniejszymi nieprawidłowościami.

Zaniedbania w leczeniu

Tak jak w przypadku innych chorób, tak również w przypadku chorób powiązanych ze schorzeniami endokrynologicznymi, nie można doprowadzić do zaniedbań. Wszystko przez to, że raz zaniedbana sprawa może sprawić, że pojawią się inne dolegliwości, które nie są takie łatwe do wyleczenia. Im wcześniej schorzenie endokrynologiczne zostanie zdiagnozowane, tym lepiej. W szczególności w przypadku dzieci, bowiem tego rodzaju choroby pojawiają się wespół z innymi schorzeniami, jak np. nadczynność przytarczyc, zaburzenia gospodarki wapniowo – fosforowej, zaburzenia czynności tarczycy wieku rozwojowego, choroby endokrynologiczne: tarczycy,nadnerczy, przytarczyc, osteoporoza, osteomalacja, niedobór witaminy D3, choroby metaboliczne kości. Jak więc widać lepiej zdrowie swoich dzieci mieć zawsze pod kontrolą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here