Włosy prawdziwej elegantki

0
1855
wlosy
Włosy prawdziwej elegantki!

Włosy są atrybutem kobiecości – o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Wiele z nas jednak nie do końca docenia ich potencjał. Świadomie lub nie robimy rzeczy, które powodują, że nie prezentują się tak jak powinny. Oto dekalog kobiety, która w każdej sytuacji chce wyglądać elegancko.

Nie farbuj włosów

Dla wielu kobiet brzmi to przerażająco, bo są już tak przyzwyczajone do tego, że je farbują, iż bardzo trudno im z tego zrezygnować. Tymczasem prawdziwa elegancja ceni przede wszystkim naturalność – naturalny kolor włosów!. Dlatego jeśli nie ma takiej potrzeby w ogóle lepiej zrezygnować z farbowania włosów. SPRAWDŹ jak wygląda farbowanie włosów henną! Jeśli jest taka konieczność, to lepiej wybierać naturalne kolory i profesjonalne farbowanie, które sprawia, że kolor jest odświeżony, ale nie da się ich odróżnić od włosów niefarbowanych. Nieumiejętnie wykonane od razu widać.

Mniejsza ilość ozdób na włosach – na plus

wlosy
Włosy prawdziwej elegantki!

Ozdoby, opaski, spinki, gumki do włosów to popularny trend. Żeby być elegancką po pierwsze warto ze swoich przyborów wyrzucić wszystko to, co kojarzy się z sześcioletnią dziewczynką. Nie ma mowy o kwiatuszkach, serduszkach, o gumkach z biedronką. Nie mniej jednak przybory do włosów są bardzo potrzebne. Sztuką jest jednak używać ich tak, by nie były widoczne. Używamy gumek i spinek w kolorze zbliżonym do włosów, a jeśli to możliwe, dodatkowo przykrywamy je włosami, na przykład owijając je wokół koczka związanego gumką do włosów.

Naturalne suszenie włosów

Włosy układają się w pewien właściwy jedynie dla danej osoby sposób, warto dać im szansę, zamiast na siłę je układać gorącym strumieniem powietrza z suszarki, katować papilotami. Pozwól włosom wyschnąć na lekkim ciepłym wietrze, a efekt może być zaskakujący. Damie nie przystoi również stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków. Niestety nadmierną ilość lakieru do włosów, żelu czy pianki od razu doskonale widać. Włosy, gdzie nałożono zbyt dużą ilość lakieru są posklejane i przypominają hełm. Zbyt restrykcyjna perfekcyjność nie jest rozwiązaniem, eleganckie włosy to takie, które w sposób niewymuszony są piękne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiodowanie włosów
Następny artykułPoprawne stosowanie suchego szamponu
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here