Wszystko o: suszarkach do włosów

0
1266
Wszystko o: suszarkach do włosów

Włosy tuż po umyciu powinny schnąć w sposób zupełnie naturalny – jest to dla nich zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Mało która kobieta może jednak sobie pozwolić na jego zastosowanie. Przygotowując się do wyjścia do pracy, przeciętny człowiek ma zwykle do dyspozycji jakąś jedną godzinę. To w ciągu tego krótkiego czasu musi zdążyć z przygotowaniem i zjedzeniem śniadania, poranną i codzienną higieną, wykonaniem dziennego makijażu oraz ułożeniem swoich włosów. Kobiety zazwyczaj myją je z samego rana, bo wiedzą, że jeśli zrobią to wieczorem, tuż po wstaniu z łóżka ich kosmyki będą mocno oklapnięte i na pewno nie zaprezentują się świeżo i dobrze. Wolą zatem oczyszczać je z samego rana, a jako że nie mają czasu na to, by pozwolić im samodzielnie wyschnąć, korzystają z różnego typu suszarek. Są to tak naprawdę ulubione urządzenia stylizacyjne wszystkich zapracowanych osób. Obecnie nie przypominają one jednak wcale tych sprzętów do suszenia, które na rynku popularne były jeszcze kilka lat temu. Dziś w wielu sklepach występuje już bowiem nawet specjalistyczna suszarka do włosów farbowanych. Te z pozoru bardzo proste urządzenia wyposażane są w wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym nie niszczą one kosmyków, a nawet potrafią je pielęgnować i dodatkowo stylizować. Na jaką suszarkę warto się zatem zdecydować? Które z tych popularnych urządzeń dobrze się sprawdzi na włosach farbowanych, które i tak zazwyczaj są już mocno zniszczone i przesuszone?

Oczywiście taka najzwyklejsza i zupełnie najprostsza suszarka nigdy nie zadziała na włosy wyłącznie w pozytywny sposób. Pozwoli je prędko wysuszyć i tym sposobem zagwarantuje swojemu użytkownikowi tych dodatkowych kilkanaście minut, ale jednocześnie wydostające się z niej gorące powietrze zaburzy naturalną strukturę pasm i sprawi, że będą one bardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Suszone każdego dnia mogą zacząć się częściej łamać i rozdwajać. Będą także coraz mocniej wypadać, zwłaszcza jeśli taka suszarka zostanie od czasu do czasu zastąpiona jeszcze gorzej działającą na włosy prostownicą bądź lokówką. Bardzo ważne jest zatem to, aby jeszcze przed zabraniem się za suszenie włosów przygotować na ich powierzchni specjalną barierę ochronną. Powinna ona odpowiednio zabezpieczyć włosy przed wpływem wysokiej temperatury powietrza. Aby ochronić zatem kosmyki przed ewentualnymi skutkami ubocznymi suszenia, wystarczy nałożyć na nie właściwy preparat kosmetyczny. Może to być np. pianka, odżywka w sprayu lub żel. Trzeba tylko sprawdzić, by kosmetyk wykazywał się właściwościami termoochronnymi. To on zdoła zabezpieczyć wszystkie pasma przed wysokimi temperaturami. Dzięki niemu włosy zostaną pokryte delikatną warstwą filtru, który zapobiegnie ich przesuszaniu się oraz wypadaniu. Oczywiście sam preparat ochronny często nie wystarcza. Warto też pomyśleć o tym, by zainwestować w taką suszarkę, która nie będzie przesadnie szkodzić włosom. A dziś nie jest trudno ją znaleźć!

Porządny sprzęt przeznaczony do suszenia włosów powinien dać swojej użytkowniczce możliwość zmiany temperatury powietrza. Zazwyczaj do dyspozycji są dwie albo trzy temperatury. Najlepiej suszyć kosmyki lekko ciepłym powietrzem, gdyż to gorące wpływa na nie zdecydowanie najgorzej, a to o bardzo niskiej temperaturze suszy włosy na tyle wolno, że zabiegowi trzeba poświęcić znacznie więcej czasu, co mija się z samym celem suszenia. Porządne urządzenia muszą być też wyposażone w przynajmniej dwa odmienne poziomy mocy nadmuchu. W przypadku włosów krótkich bądź tych o średniej długości sprawdzi się mniejsza intensywność, która też mniej im zaszkodzi. Ważna jest także ogólna moc całej suszarki. Przyjmuje się, że powinna ona wynosić przynajmniej te 1600 W, jednakże najlepszym wyborem będzie suszarka o mocy min. 2000 W. Dzięki niej włosy można będzie szybciej wysuszyć. A im dłużej są one poddawane działaniu wysokich temperatur, tym bardziej stają się podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Niezależnie od tego, czy w ręce danej kobiety pojawiła się specjalistyczna suszarka do włosów farbowanych, czy może zupełnie zwykłe urządzenie (to najprostsze, w cenie wynoszącej mniej niż sto złotych), podczas samego suszenia może ona jednocześnie delikatnie wystylizować wszystkie pasma. Wystarczy na tym etapie sięgnąć po specjalną okrągłą szczotkę. Nawijając na nią poszczególne pasma na włosy, należy przejeżdżać nią powoli do dołu, jednocześnie kierując na włosy strumień ciepłego powietrza. Trik ten sprawdzi się również w przypadku grzywki. Wszystkie włosy opadające na czoło wystarczy zawinąć na okrągłą szczotkę w taki sposób, by znalazły się ona na jej wierzchniej części, a następnie przeciągnąć je delikatnie do dołu w stronę czoła i w tym samym czasie podsuszyć. Grzywka dzięki tej metodzie zostanie oderwana od skóry twarzy i nie będzie do niej smętnie przylegać. Zyska też dodatkową objętość, dzięki której fantastycznie połączy się z bujnymi lokami czy delikatnymi falami. Taką fryzurę można przygotować dosłownie w ciągu paru minut!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here